4 הרוגים בהתהפכות סירה בתאילנד

בתאילנד דווח כי מספר בני אדם, בהם ישראלים, נפלו למים בעקבות תאונת סירות מירוץ בקוסמוי. משרד החוץ הודיע שלא נפגעו ישראלים בתאונה

הסירות שנפגעו, היום (Supapong Chaolan)

תאונה קשה בתאילנד במעורבות ישראלים: על פי דיווחים מקוסמוי, תאונה אירעה היום (חמישי) בין סירות מרוץ. בשלב זה ידוע על ארבעה הרוגים, פצוע אחד ומספר נעדרים, לצד מספר נפגעים: למשרד החוץ לא ידוע בשלב זה על נפגעים ישראלים. כמו כן נמסר כי ההרוג והפצוע באסון אינם ישראלים, אך יש עוד מספר נעדרים ונוסעים שמצבם לא הובהר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווחים הראשוניים עולה כי הישראלים היו בטיול שיצא מהאי, וסירתם - שעל סיפונה היו 32 בני אדם - "התרסקה במים". משרד החוץ בודק את הדיווחים. צוותי חילוץ וסיוע הוקפצו לזירה לצורך מתן טיפול רפואי לנפגעים.

נתי חדד, מנהל "קוסמוי חילוץ והצלה", עדכן: "מדובר בטיול באיים ליד קוסמוי, ידוע על 4 הרוגים - לא ישראלים. יש עדיין נעדרים, לא ברורה זהותם ואזרחותם עדיין". חדד הוסיף כי עבר על רשימות הנפגעים ולא איתר בשלב זה ישראלים.

מבית חב"ד בנגקוק נמסר: "לאחר בדיקה בכל בתי הרפואה בקוסמוי, עד עכשיו, אין שום ישראלים באירוע הקשה הזה. בתקווה שעד לסיום נגלה שאכן כך. וכמובן נאחל החלמה לכל הפצועים מכל מקום שהם".

ארכיון

באפריל 2015 פרצה שריפה במעבורת תיירים בתאילנד, סמוך לחופי פוקט: באסון נספתה שני מריל, בת ה-12 ממודיעין, שהייתה בטיול בת המצווה. יממה לאחר התאונה, לאחר שעות ארוכות של חיפושים, איתרו צוללנים מקומיים את גופתה של מריל.

האירוע הקשה התרחש כאשר אש פרצה, ככל הנראה לאחר פיצוץ במנוע המעבורת, שהייתה בדרכה חזרה לפוקט מהאי קופיפי. הנערה הישראלית שהייתה בטיול משפחתי ננעלה בשירותים ולא הצליחה לצאת מהתא. בזמן זה נאלצו יתר הנוסעים לנטוש את הסיפון. יתר 117 הנוסעים, כולל הוריה של הנערה ושני אחיה, חולצו בשלום מהמים לאחר דקות ארוכות.