סטודנטים בארה"ב בעד השמדת ישראל?

אחרי שבדק את התגובות שעורר דגל דאע"ש בקמפוס, היוצר היהודי אמריקני לוקח את הניסוי שלו צעד אחד קדימה. הוא עבר בין סטודנטים והציג את עצמו בתור נציג עמותה המגייסת כספים למימון פעולות טרור של חמאס נגד ישראל - וזכה להתעניינות רבה, תמיכה ואף הבטחה לתרומות. צפו

עמי הורוביץ, איש תקשורת ויוצר דוקומנטרי יהודי-אמריקני, החליט להראות את ההבדלים בגישה האמריקנית נגד טרור על אדמתם וטרור נגד ישראל. הורוביץ עבר בין סטודנטים באוניברסיטת פורטלנד, הציג את עצמו כחלק מעמותה התומכת בחמאס וביקש מהסטודנטים לתרום כסף למימון פעולות טרור נגד ישראל. התגובות - היו חיוביות ותומכות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הורוביץ עצר סטודנטים באמצע הקמפוס והציג את האג'נדה של הארגון שהוא כביבול מייצג "חברים אמריקנים למען החמאס". "אנחנו רוצים לממן מתקפות של החמאס נגד ישראל", אמר הורוביץ לסטודנטים, ואף פירט. "פיגועים בבתי ספר, בתי חולים, קניונים, מטרות אזרחיות בעיקר. זה הנשק שלנו".

"אנחנו השלב הבא של ה-BDS", הוסיף הורוביץ לסטודנטים המתעניינים. "אנחנו רוצים למחוק את ישראל מהמפה, להשמיד אותה. אנחנו רוצים את כל ישראל עצמנו". מרבית הסטודנטים לא רק שלא נרתעו מהרעיון של מתקפות טרור נגד אזרחים ישראלים, אלא אפילו הביעו התעניינות ורצון לתמוך בעמותה. הסטודנטים העידו כי יעידו 10-20 דולרים לארגון, הבטיחו כי ימשיכו להתעניין באתר האינטרנט ואיחלו לארגון הרבה בהצלחה.

דגל דאע"ש עורר בעיקר אדישות

לפני כשנה וחצי ערך הורוביץ ניסוי דומה כשביקש לראות מהן התגובות לדגל ארגון הטרור דאע"ש בקמפוס אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, הנחשבת לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המובילים בארה"ב.

הוא נעמד במקום בולט בקמפוס של המוסד החינוכי והחל לנפנף בדגל תוך שהוא קורא לארה"ב להפסיק בפעילותה כלפי הארגון. "אנחנו רק רוצים מדינה משלנו, למה אמריקה תוקפת אותנו, היא אחראית לרצח בעירק ובסוריה", הוא נשמע אומר.

למרות הדברים מעוררי המחלוקת, שנאמרים בזמן שארה"ב מנהלת מערכה מול ארגון הטרור במטרה למנוע את התפשטותו, נראה שהדברים לא הטרידו את הסטודנטים, שמרביתם בחרו להתעלם. אחד מהם אף ניגש אליו ומאחל לו הצלחה, בעוד אחר מעיר לו דווקא על כך שהוא מעשן בשטח הקמפוס.