השופט קבע: קוסבי יעמוד לדין

יותר מ-50 נשים כבר הצהירו כי הותקפו מינית לאורך השנים על ידי הקומיקאי האמריקני ביל קוסבי - אך פעם אחר פעם הצליח לחמוק מהעמדה לדין. כעת קבע שופט בפנסילבניה שהקומיקאי יואשם בתקיפה מינית במקרה אחד, הראשון שנחשף לציבור והחל את הסחף. אם יורשע, עשוי לרצות עונש מאסר של עד 10 שנים

קוסבי. יועמד לראשונה לדין (רויטרס)

הקומיקאי ביל קוסבי יעמוד למשפט פלילי בגין ההאשמות בתקיפה מינית - כך קבע הערב (שלישי) בית המשפט בפנסילבניה. קוסבי יועמד לדין לאחר שאישה שאותה ליווה בעת שעבדה בקבוצת כדורסל הנשים של אוניברסיטת טמפל, טענה כי תקף אותה מינית בשנת 2004. במידה ויימצא אשם, קוסבי עלול לרצות עונש מאסר של עד עשור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי המתלוננת, אנדריאה קונסטנד, קוסבי הזמין אותה לביתו ב-2004 והורה לה ללבוש "בגדים נוחים". היא טוענת כי השחקן נתן לה שני כדורים כדי "להרגיע" אותה, ולאחר מכן תקף אותה מינית. זוהי אותה דרך פעולה בה מאשימות את קוסבי עשרות נשים נוספות.

פרקליטיו של קוסבי, שעשרות נשים טוענות כי תקף אותן מינית לאורך שנים ארוכות, טענו כי התיק מבוסס על עדות במשטרה מלפני 11 שנים שבעצמה ניתנה חודשים לאחר המעשה, ומשכך אינה קבילה. בנוסף, הם הצביעו על כך שבהמשך חזרה בה קונסטנד מחלק מההאשמות נגד קוסבי. "אתם מבקשים מאיתנו להאמין למשהו שמישהי סיפרה לחוקר לפני 11 שנים על משהו שקרה לכאורה לפני 12 שנים?", תהו.

קוסבי ורעייתו. "אין לי דעה"

קונסטנד הייתה הראשונה לצאת נגד קוסבי בפומבי בזמן אמת, לאחר שבמשטרה סירבו להמליץ להעמיד לדין את הקומיקאי לאחר שלא מצאו את עדותה אמינה דיה. הצדדים הגיעו להסכם בשנת 2006, אך התיק נפתח מחדש לאחר שהתגלו עדויות חדשות - בהן גם ההאשמות הנוספות נגד קוסבי ואמירות שהשמיע בעבר ונחשפו לראשונה לאחרונה.

קוסבי עצמו ממשיך להכחיש לחלוטין את ההאשמות נגדו, חרף העובדה כי יותר מ-50 נשים כבר הצהירו כי הותקפו על ידו. ביום שישי נחשף כי בתיק אחר שנוהל נגדו, בו העידה אשתו קמיל, אמרה כי "אין לה דעה" בשאלה האם העובדה שבעלה הודה בכך שהשיג כדורים עבור נשים עמן היה מעוניין לשכב פוגעת בנדרי נישואיהם.