חוקרים פשטו על מטה "גוגל" בפריז

מאה חוקרים של רשויות המס בצרפת פשטו לפנות בוקר על מטה גוגל במרכז פריז, לאחר שצרפת וענקית הטכנולוגיה לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לתשלום מס של החברה. האוצר הצרפתי דרש בעבר מגוגל לשלם 1.6 מיליארד אירו על ההכנסות בצרפת, גולשים בצרפת ממתינים עכשיו לתגובה של גוגל - בצרפתית

משרדי גוגל, ארכיון (רויטרס)

גוגל במוקד החקירה: חוקרים מהרשויות בצרפת פשטו היום (שלישי) על משרדי מטה גוגל בפריז במסגרת חקירת העלמת מס - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס תוך התבססות על מקור במשרד האוצר הצרפתי. על פי הדיווח, החוקרים פשטו על המטה שבמרכז פריז בחמש לפנות בוקר שעון מקומי, אחרי שנטען בפברואר כי רשות המסים הצרפתית דרשה 1.79 מיליארד דולרים מענק הטכנולוגיה האמריקני. הפשיטה מגיעה לאחר שבחברה נמנעו מתשלום מסים לממשל הצרפתי: על פי הדיווחים מפריז, לפחות 100 חוקרים פשטו על משרדי החברה

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

צרפת, בריטניה וגם גורמים בישראל ובמדינות נוספות מנסות כבר שנים להגיע להסכם על תשלום מסים של החברה למדינות בהן גוגל פועלת - וכך גם ענקיות טכנולוגיות בינלאומיות אחרות. בחודש ינואר האחרון דווח שגוגל הגיעה להסדר עם הרשויות בבריטניה לתשלום 130 מיליון לירות שטרלינג לרשויות המסים במדינה, הסדר שהושג אחרי מאבק ממושך. רבים בבריטניה טוענים כי מדובר בתשלום סמלי בלבד, יחסית להכנסות שגוגל רושמת בממלכה.

ישלמו יותר כסף באירופה? (רויטרס)

הנציב הכלכלי של האיחוד האירופי, הלורד ג'ונתן היל שמנסה להסדיר את נושא המיסוי של ענקי הטכנולוגיה ביבשת, אמר לאחרונה: "אנו חושבים בזהירות כיצד ליישם הצעות שאפתניות שיביאו ליותר שקיפות בנושאי מס". הרשויות באיטליה דורשות מגוגל פיצוי על סך כ-340 מיליון דולרים, בעקבות מדיניות תשלום המיסים של החברה. כבר בשנת 2014 שילמה החברה 2.5 מיליון דולרים בשל דרישה דומה וכעת גם באיטליה צפוי להיחתם הסכם חדש: לא מן הנמנע שההסכם שעליו יוחלט מול האיחוד האירופי יכתיב בסופו של דבר את ההתנהלות של החברה בכל היבשת.  

רשות המסים בישראל פרסמה בעבר שורת הנחיות שמשמעותן היא שפייסבוק, גוגל וענקיות אינטרנט אחרות שפועלות בישראל ורושמות הכנסות נאות מפרסום, יתחילו, בקרוב, גם לשלם מס. בהודעת רשות המסים נכתב כי בעקבות המעבר מכלכלה "מסורתית" ל"דיגיטלית", גוף שפעילותו העסקית בישראל היא באמצעות האינטרנט יחויב ברישום במע"מ כעוסק מורשה ועסקאותיו יחויבו במע"מ. בתוך כלל זה נמצאות חברות כמו גוגל, פייסבוק, טוויטר, אמזון, מיקרוסופט ועוד שורה של גופים ותאגידים.