דיווח: "חלקי הגופות - עדות לפיצוץ במטוס"

גורם מצרי המעורב בחקירת התרסקות מטוס איג'יפט אייר בים התיכון אומר שבדיקת חלקי הגופות שנמצאו מעלה את הסבירות שהופעל מטען. "לא מצאנו שום חלקי גוף שלמים, ההסבר ההגיוני לזה הוא שהיה שם פיצוץ", הסביר

שרידי המטוס המצרי

נמשכת התעלומה סביב התרסקות המטוס המצרי - והחקירה מעלה גרסאות סותרות: היום (שלישי) הודיעה המעבדה המצרית שחוקרת את האסון האווירי כי מבדיקת חלקי הגופות שחולצו משברי המטוס נראה שפיצוץ התרחש על סיפון המטוס - כך טוענת סוכנויות הידיעות. עם זאת, החוקרים ציינו כי לא נמצאו עקבות של חומר נפץ בין שרידי טיסה 804 של EgyptAir שהתרסקה לים התיכון בשבוע שעבר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח מסתמך על גורם בחקירה, שלא זוהה בשמו ואמר שהחוקרים מתמודדים עם בדיקת חלקי גופות "קטנים מאוד". לדבריו, "לא מצאנו שום חלקי גוף שלמים כמו יד או זרוע ואף לא גופה שלמה אחת - ההסבר ההגיוני לזה הוא שהיה שם פיצוץ". הגורם ציין כי צוות החקירה בדק 80 חלקי גופות שנמצאו עד כה.

רק שלשום דווח כי הטייס שוחח עם מגדל הפיקוח במצרים במשך כמה דקות - רגעים לפני התאונה שבה נהרגו כל הנוסעים והצוות. לפי הדיווח ברשת הטלוויזיה הצרפתית M-6, הטייס דיווח שיש עשן במספר מקומות על הסיפון ואמר שהוא מתחיל לבצע מספר פעולות חירום. הדיווח עומד בניגוד לדיווחים קודמים בהם נטען כי המטוס לא שידר אות מצוקה.

ברשת הצרפתית, שציטטה מקור חסוי, נאמר כי הטייס אמר למגדל הפיקוח שהעשן מתפשט במטוס ומיד אחר כך החל לפעול על פי נהלי החירום במקרים כאלה. "השיחה התנהלה במשך כמה דקות", אמר המקור, דקות שבהן ככל הנראה התמודדו הצוות והנוסעים עם מצב מפחיד ומדאיג. חוקרי המקרה בצרפת או במצרים - לא אישרו או דחו את הדיווח.

הטייס דיווח על עשן ומצב חירום במטוס ? (רויטרס)

גרסאות סותרות: נשלחו אותות מצוקה?

המקור טען עוד שהטייס "הוריד לחץ" בתא הטייס בניסיון לפזר את העשן שלפי הדיווח מילא את החלק הקדמי של המטוס בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי האחרון.

מיד אחרי ההתרסקות התפרסמו דיווחים סותרים לגבי אות חירום וקריאה לעזרה שהתקבלה או לא מהמטוס המצרי. תחילה, אמר דובר חברת התעופה המצרית שהייתה שיחת חירום, אך בהמשך טען דובר מטעם צוות החקירה המצרי שלא התקיימה שיחה כזו. על פי חלק מהדיווחים, העשן החל בכלל בתא השירותים של המטוס.

בסוף השבוע פרסם הצבא המצרי תמונות של חפצים וחתיכות של המטוס שנמצאו צפות במימי הים התיכון. חיפושים של צוותים בינלאומיים אחר הקופסה השחורה נמשכים, בתקווה שתשפוך אור על האסון.

חיפושים אחר הקופסה השחורה

"אם הם איבדו את המטוס בתוך שלוש דקות זה מאוד מאוד מהר", אמר מומחה תעופה בשם פיליפ באום לאינדיפנדנט הבריטי, "הם התמודדו עם אירוע מאוד רציני". נשיא מצרים א-סיסי כינס מסיבת עיתונאים בה אמר שהחקירה תימשך עוד זמן רב וכרגע אין כיוון שנראה מבטיח יותר מכיווני חקירה אחרים.