מכה לקלינטון בסקרי סוף השבוע

אחרי שרק לפני חודש רשמה המועמדת הדמוקרטית פער גדול של יותר מ-10% על טראמפ, מצביעים סקרים חדשים על שוויון בין השניים וחלקם אף מעניקים ניצחון לרפובליקנים. התקשורת האמריקנית מתארת את המירוץ לבית הלבן כקרב בין שני המועמדים הכי שנואים בהיסטוריה - לפי הסקרים

סקרים חדשים שנערכו בסוף השבוע האחרון בארה"ב מצביעים על קרב צמוד במיוחד בין טראמפ לקלינטון במירוץ לבית הלבן. עבור קלינטון והדמוקרטים מדובר בתוצאות מדאיגות, אחרי שרק לפני חודש הילרי רשמה לטובתה פער ברוב הסקרים של יותר מ-10%.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסקר שערכו רשת NBC ו"וול סטריט ג'ורנל" קלינטון מובילה עם 46% לעומת 43% לטראמפ. זאת, לעומת הסקר האחרון של אותם גופי תקשורת שנערך באפריל בו הילרי הובילה ב11%. עוד לפי הסקר החדש, אם ברני סנדרס היה מתמודד מול טראמפ (אפשרות שלא נראית ממש ריאלית) הוא היה מנצח בפער של 15% מהקולות.

בסקר אחר של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC התוצאות עוד יותר קשות עבור קלינטון, כשטראמפ מוביל עם 46% מול 44%. הילרי איבדה 11% לעומת הסקר הקודם של אותם כלי תקשורת שנערך בתחילת האביב.

"הסקרים לא אומרים כלום", אמרה קלינטון לפגוש את העיתונות של NBC. "הם לא מנבאים מה יקרה בסתיו". ואילו טראמפ הסביר לרשת פוקס שהעלייה בתמיכה בו מקורה באנשים שבדרך כלל לא מגיעים לקלפיות ואנשים שתמכו בברני סנדרס ומעדיפים את טראמפ על אשת הממסד הדמוקרטי קלינטון. 

"אני רואה את הסקרים ומבין שיותר ויותר אנשים מצטרפים אלינו", אמר המועמד הרפובליקני. "רבים מתומכיו של ברני סנדרס לא אוהבים את הילרי קלינטון, הם יצטרפו אליי".

הסקר של וושינגטון פוסט מראה שרבים מהבוחרים יגיעו לקלפיות לא בגלל שהם תומכים באחד המועמדים, אלא בגלל שהם מתנגדים לשני. בעיתון נכתב בכותרת הידיעה על הסקר כי "מעולם לא ראינו מצב בו שני מועמדי המפלגות מעוררים התנגדות כמו הילרי וטראמפ". הכותרת של הידיעה ב-NBC על הסקר הייתה: "טראמפ וקלינטון הם שני המועמדים הכי לא פופולארים בהיסטוריה של הסקרים שלנו".