תעלומת המטוס המצרי: "הטייס דיווח על עשן ומצב חירום"

רשת טלוויזיה בצרפת מדווחת שטייס המטוס המצרי שהתרסק לים ניהל שיחה של כמה דקות עם מגדל הפיקוח בקהיר, דיווח על עשן שמתפשט ואמר שהחל לבצע פעולות חירום בהתאם לנהלים. נשיא מצרים: אין כיוון חקירה מוביל

הטייס דיווח על עשן ומצב חירום במטוס (רויטרס)

טייס טיסת "איג'יפט-אייר" שהתרסקה לים התיכון בשבוע שעבר שוחח עם מגדל הפיקוח במצרים במשך כמה דקות - רגעים לפני התאונה שבה נהרגו כל הנוסעים והצוות. לפי הדיווח ברשת הטלוויזיה הצרפתית M-6, הטייס דיווח שיש עשן במספר מקומות על הסיפון ואמר שהוא מתחיל לבצע מספר פעולות חירום. הדיווח עומד בניגוד לדיווחים קודמים בהם נטען כי המטוס לא שידר אות מצוקה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשת הצרפתית, שציטטה מקור חסוי, נאמר כי הטייס אמר למגדל הפיקוח שהעשן מתפשט במטוס ומיד אחר כך החל לפעול על פי נהלי החירום במקרים כאלה. "השיחה התנהלה במשך כמה דקות", אמר המקור, דקות שבהן ככל הנראה התמודדו הצוות והנוסעים עם מצב מפחיד ומדאיג. חוקרי המקרה בצרפת או במצרים - לא אישרו או דחו את הדיווח.

המקור טען עוד שהטייס "הוריד לחץ" בתא הטייס בניסיון לפזר את העשן שלפי הדיווח מילא את החלק הקדמי של המטוס בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי האחרון.

שרידי המטוס המצרי

מיד אחרי ההתרסקות התפרסמו דיווחים סותרים לגבי אות חירום וקריאה לעזרה שהתקבלה או לא מהמטוס המצרי. תחילה, אמר דובר חברת התעופה המצרית שהייתה שיחת חירום, אך בהמשך טען דובר מטעם צוות החקירה המצרי שלא התקיימה שיחה כזו. על פי חלק מהדיווחים, העשן החל בכלל בתא השירותים של המטוס.

אמש פרסם הצבא המצרי תמונות של חפצים וחתיכות של המטוס שנמצאו צפות במימי הים התיכון. גם עכשיו נערכים חיפושים של צוותים בינלאומיים אחר הקופסה השחורה בתקווה שתשפוך אור על האסון.

חיפושים אחר הקופסה השחורה

"אם הם איבדו את המטוס בתוך שלוש דקות זה מאוד מאוד מהר", אמר מומחה תעופה בשם פיליפ באום לאינדיפנדנט הבריטי. "הם התמודדו עם אירוע מאוד רציני".

נשיא מצרים א-סיסי כינס היום מסיבת עיתונאים בה אמר שהחקירה תימשך עוד זמן רב וכרגע אין כיוון שנראה מבטיח יותר מכיווני חקירה אחרים.