נמצא הקשר בין דאע"ש למטוס המצרי?

הרשויות במצרים עדיין לא קבעו כי פיגוע גרם לאסון האווירי, אך על פי דיווחים מבצעי מתקפת הטרור בפריז לפני חצי שנה ביקרו ב"שארל דה גול" שעות לפני הפיצוצים בפריז. המשטרה הצרפתית בודקת את אמינות המידע

המתקפה בפריז (רויטרס)

אנשי דאע"ש שעמדו מאחורי הפיגוע הקטלני בפריז ביצעו עצירה גם בנמל התעופה שארל דה-גול - מה שמעלה את החשש כי הם אלה שעומדים גם מאחורי התרסקות מטוס EgyptAir ביום חמישי האחרון, כך מדווח ה-Daily Mail הבריטי. לפי הדיווח, גורם במשטרה סיפר לסאן הבריטי כי עבדלסלאם, שנטל חלק בפיגועי פריז, נחקר לגבי קשריו עם אנשי צוות בנמל התעופה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום דיווחה רשת CBS האמריקנית כי צוותי חיפוש איתרו את הקופסאות השחורות ממטוס EgyptAir שהתרסק ביום חמישי האחרון. על פי גורמים מצריים רשמיים, הקופסאות נמצאו בסמוך לחלקי מטוס וגופות שנמצאו גם כן. ביום שישי סיפרו גורמים לרשת כי לפי מידע ששודר ממערכת התקשורת של המטוס, אותר עשן על המטוס בטרם התרסק. לפי הגורמים, העשן הגיע מאחד המנועים.

במצרים מקווים כעת כי הממצאים יעזרו להסביר את שהוביל להתרסקות המטוס, שעליו היו 66 נוסעים ואנשי צוות, אל תוך מימי הים התיכון. במצרים עדיין לא יודעים מה עומד מאחורי האסון שגבה את חייהם של כל השוהים על המטוס, אולם בשטח כבר החלו מאמצי איסוף השברים שנמצאו, חלקי הגופות שאותרו - והחפצים האישיים שהותירו אחריהם הנוסעים.

 

שברי המטוס המצרי

בתוך כך, הצי האמריקני הודיע כי הוא משתתף במאמצים לחיפוש אחר שרידי המטוס וגופות הנוסעים. גם בריטניה וצרפת הודיעו כי יספקו "כל עזרה אפשרית" בחקירת האסון והביעו תקווה כי מציאת הקופסה השחורה תקדם את החקירה: "זו העדיפות העליונה". בעמוד הטוויטר של חברת התעופה אישרו כי חוקרי טיסות מחו"ל הצטרפו לצוות החקירה. הרשויות זימנו את משפחות חלק מהנוסעים לתחילת הליך זיהוי הגופות, אך הסבירו כי ההליך המבוסס על דגימות DNA יימשך זמן רב.