דיווח: נמצאה הקופסה השחורה של המטוס המצרי

על פי הדיווחים, הרשויות במצרים איתרו את שרידי המטוס, ובהם את מכשיר ההקלטה שעשוי לשפוך אור על נסיבות ההתרסקות של המטוס. יומים לאחר האסון בו נהרגו 66 בני אדם, חושף הצבא המצרי תמונות ראשונות של שברי המטוס והציוד

שברי המטוס שנמשו מהים (צבא מצרים)

אותרה הקופסה השחורה? צוותי חיפוש איתרו את הקופסאות השחורות ממטוס EgyptAir שהתרסק ביום חמישי האחרון - כך מדווחת רשת CBS האמריקנית. על פי גורמים מצריים רשמיים, הקופסאות נמצאו בסמוך לחלקי מטוס וגופות שנמצאו גם כן. ביום שישי סיפרו גורמים לרשת כי לפי מידע ששודר ממערכת התקשורת של המטוס, אותר עשן על המטוס בטרם התרסק. לפי הגורמים, העשן הגיע מאחד המנועים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במצרים מקווים כעת כי הממצאים יעזרו להסביר את שהוביל להתרסקות המטוס, שעליו היו 66 נוסעים ואנשי צוות, אל תוך מימי הים התיכון. במצרים עדיין לא יודעים מה עומד מאחורי האסון שגבה את חייהם של כל השוהים על המטוס, אולם בשטח כבר החלו מאמצי איסוף השברים שנמצאו, חלקי הגופות שאותרו - והחפצים האישיים שהותירו אחריהם הנוסעים.

חגרוות הצלה ובגדים נמצאו (צבא מצרים)

בתוך כך, הצי האמריקני הודיע כי הוא משתתף במאמצים לחיפוש אחר שרידי המטוס וגופות הנוסעים. גם בריטניה וצרפת הודיעו כי יספקו "כל עזרה אפשרית" בחקירת האסון והביעו תקווה כי מציאת הקופסה השחורה תקדם את החקירה: "זו העדיפות העליונה". בעמוד הטוויטר של חברת התעופה אישרו כי חוקרי טיסות מחו"ל הצטרפו לצוות החקירה. הרשויות זימנו את משפחות חלק מהנוסעים לתחילת הליך זיהוי הגופות, אך הסבירו כי ההליך המבוסס על דגימות DNA יימשך זמן רב.

הצבא המצרי חשף היום (שבת) תמונות ראשונות של שברי המטוס שנמצאו צפים במימי הים התיכון, בין יוון למצרים. בתמונות נראים חלקי המטוס שנשבר ועל חלקם מוטבע סמל חברת התעופה המצרית שהתרסק. בין השברים ניתן למצוא גם בגדים שנארזו במזוודות שנשאו עמם הקורבנות וחגורות הצלה שככל הנראה היה מאוחר מדי להשתמש בהן.

בהתרסקות לא היו ניצולים (צבא מצרים)


בזמן שמאמצי חילוץ הגופות ואיסוף השברים נמשכים, כך גם החקירה שמנהלות הרשויות במצרים ובצרפת אודות הנסיבות שהובילו להתרסקות. רשות התעופה הצרפתית אישרה היום כי בדקות שלפני ההתרסקות, התריעו מערכות המטוס על עשן בתא הטייס ובאזורים נוספים במטוס.

"לא שוללים כל אפשרות להתרסקות המטוס"

הקופסה השחורה של המטוס טרם נמצאה - כך שמוקדם עדיין לדעת האם מדובר בתאונה או בפיגוע טרור שגרמו להתרסקות הקטלנית. בשלב זה, החיפושים שמנהלות רשויות הביטחון הממצריות מתמקדות בגופות הקורבנות ובמציאת הקופסה השחורה - שתפסיק לשדר אותות בתוך כחודש.

קרובי הקורבנות מתקשים לעכל את הבשורה (רויטרס)


שר החוץ הצרפתי התייחס היום להתרסקות המטוס המצרי, שעשה את דרכו מפריז לקהיר, והדגיש כי עדיין אין כל אינדיקציה לנסיבות שהובילו להתרסקות: "אנו משאירים את כל האפשרויות על השולחן ולא שוללים שמדובר בתאונה או בפיגוע טרור".