טרור או תאונה? גופות נוסעי המטוס המצרי נמצאו בים

חלקי גופות, ציוד אישי וחלקים מהמטוס נמצאו צפים בים התיכון על ידי חיל הים המצרי. הנשיא המצרי א-סיסי אישר כי כל 66 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו בהתרסקות, אך נסיבות מותם נותרו עלומות. גוף המטוס והקופסא השחורה, שהיו עשויים לשפוך אור על המקרה לא אותרו - ובמדינה עדיין לא שוללים את האפשרות שמדובר בפיגוע טרור

קרובי הנוסעים לא מעכלים את הבשורה המרה (רויטרס)

שברי המטוס נמצאו, סימני השאלה עדיין רבים: יומיים לאחר התרסקות מטוס חברת "Egypt Air" בין יוון למצרים בדרום הים התיכון, אותרו הלילה שרידי גופות לצד הציוד האישי של הנוסעים ושברי המטוס, צפים באזור ההתרסקות. במצרים אישרו רשמית כי 66 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס נהרגו -זאת לאחר שהמטוס התרסק אל תוך הים מגובה רב.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חיל הים המצרי הצליח לחלץ מן המים שרידים מהמטוס בהם ציוד אישי של נוסעים, חלקי גופות ומושבים מהמטוס", מסר שר התעופה האזרחית המצרי. נשיא מצריים א-סיסי מסר תנחומים למשפחות ההרוגים ובכך אישר כי מצרים מכירה בעובדה שכל הנוסעים נהרגו, למרות שטרם נמצא הסבר להתרסקות המטוס. במדינה עדיין לא שוללים את האפשרות כי מדובר בפיגוע טרור - ולא בהכרח בתאונה שהובילה לאסון הכבד.

אחד משברי המטוס שאותרו בים


החיפושים של חיל הים המצרי נערכו כ-290 קילומטרים צפונית לעיר המצרית אלכסנדריה, מעט דרומית מהמקום בו התקבלו האותות האחרונים מן המטוס. כרגע לא ידוע דבר על מקום המצאו של גוף המטוס, או מיקומה של ה"קופסא השחורה" שהייתה עליו, אשר עשויים היו לספק קצה חוט על נסיבות ההתרסקות.

אזור ההתרסקות

למרות שאצבע מאשימה הופנתה בתחילה לארגון דאע"ש שפוצץ מטוס נוסעים מעל לשטח חצי האי סיני לפני כחצי שנה, עד כה אף ארגון לא לקח אחריות על הפלת המטוס. ארגונים ג'יהאדיסטיים נאבקים בממשל המצרי מאז הדיח א-סיסי את מורסי ב-2013, וייתכן כי הם עלולים לעמוד מאחורי פעולה שכזו. "לא ניתן לשלול כרגע אף הסבר להתרסקות", מסר ראש הממשלה המצרי.

66 הנוסעים ואנשי הצוות לא שרדו (רויטרס)

לאחר תחקור ראשוני של נסיבות המקרה, אישרו היום (שבת) ברשות התעופה של צרפת כי מערכות המטוס התריעו על עשן בתא הטייס ואזורים נוספים במטוס.