התפטרות יעלון בעולם: "גורמים קיצוניים עומדים לשלוט בישראל"

ברחבי העולם עקבו בדריכות אחר הטלטלה הפוליטית בישראל. כלי התקשורת הבינלאומיים הדגישו את הסכסוך בין נתניהו ליעלון, ואף טענו: מינוי ליברמן יהפוך את הממשלה לקיצונית ביותר בתולדותיה

כך סוקרה בעולם הטלטלה בישראל (רויטרס / חדשות 2)

הטלטלה הפוליטית שהגיעה לשיאה היום (שישי) עם התפטרותו של שר הביטחון יעלון, עלתה לכותרות אתרי החדשות בעולם. כמעט בכל מדינה התייחסו למשבר בישראל וסימנו גם את האשמים. "יעלון התפטר בגלל חוסר אמון בנתניהו", כתבו רוב האתרים. רובם גם הוסיפו בקורת קשה על מינויו של ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שר ביטחון הישראלי התפטר והזהיר מהשתלטות הקיצוניים על ישראל", כתב אתר ה-"בי.בי.סי" בכותרתו. עורכי האתר המשיכו וכתבו כי חילוקי הדעות בינו לרה,מ החלו לאחר פרשת החייל היורה מחברון, ודבריו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן.

"מסתמן שנתניהו מתעקש להכניס את הח"כ הקיצוני ליברמן למשרד הביטחון", הוסיפו. "ליברמן ידוע בהתבטאויות קשות ושנויות במחלוקת כלפי הפלסטינים ושילובו בממשלת נתניהו הופך את הממשלה הזו לקיצונית ביותר בתולדות ישראל".

"איבד אמון בנתניהו" (חדשות 2)

דברים דומים נכתבו גם ב-"דיילי מייל" שם הדגישו כי יעלון התפטר והאשים את חברי הממשלה בקיצוניות. "ההתפטרות מגיעה אחרי ביקורת שהטיח יעלון בחלק מהשרים על דרך ההתנהלות שלהם בנוגע לטיפול באוכלוסייה הפלסטינית", נכתב בידיעה.

ב-"גארדיאן" החליטו לתת לסיפור כותרת שונה ולהבליט את הסכסוך בין שר הביטחון לשעבר לראש הממשלה. "יעלון התפטר בגלל קרע עמוק עם נתניהו", כתבו. "שר הביטחון הישראלי הודיע על התפטרות ואמר שאין לו יותר אמון בראש הממשלה נתניהו".

עוד הוסיפו בעיתון הבריטי כי ההחלטה הסופית של יעלון הגיע לאחר שנתניהו הזמין את חבר הכנסת הקיצוני וה-"אולטרה-לאומן" ליברמן על מנת לייצב את ממשלתו השבירה, בת 61 חברי הכנסת.

"חבר כנסת אולטרה-קיצוני" (יונתן סינדל - פלאש 90)

גם ב"אינדיפנדנט" הסיפור הישראלי קיבל כותרות דומות, אך שם גם הוסיפו מידע מעברו של ליברמן. "הוא בן 57, יליד מולדובה וגר בהתנחלות", כתבו. "הוא אחד מחברי הפרלמנט הקוטביים ביותר בישראל ולאורך 30 השנים האחרונות היה חברו הטוב ביותר של נתניהו, והפך לאויבו המר". גם "פראנס 24" התייחסו להתרחשויות והדגישו את חוסר האמון של יעלון בליברמן.

כמובן שגם בעולם הערבי לא נותרו אדישים לטלטלה בישראל. באתר האינטרנט של הרשת "אל-ערביה", טענו כי יעלון התפטר בשל קרע עמוק עם ראש הממשלה. "שר הביטחון הישראלי התפטר והביע חוסר אמון מוחלט בראש הממשלה נתניהו, לאחר שזה החליט להוציא אותו ממשרדו במסגרת מהלך להרחבת הממשלה", כתבו.