מצבות הושחתו בבית עלמין יהודי

משטרת מנצ'סטר פתחה בחקירת השחתת 14 מצבות בבית הקברות היהודי בעיר. "אני לא יכול להבין מה עובר בראשו של אדם שבמצע פשע שכזה", אמר מפקד המשטרה והבטיח שאנשיו יעשו כל שביכולתם כדי להביא את האחראים לדין

פשע שנאה בבית הקברות היהודי במנצ'סטר (גוגל סטריט)

חשד לפשע שנאה באנגליה: 14 מצבות נופצו והושחתו בבית הקברות היהודי במנצ'סטר, כך דיווחה המשטרה המקומית. "מדובר במעשה מחליא של גרימת זנק ואנחנו מתייחסים למעשה מאוד ברצינות", אמר מפקד המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מאמינים שמדובר במתקפה מכוונת ואין מקום למעשה מתועב שכזה בקהילה שלנו", הוסיף. "כל הציבור מסכים שבית קברות אמור להיות מקום מנוחה לאנשים שנפטרו, מקום של קדושה וכבוד אליו משפחות יכולות להגיע ולהתייחד, כך שאין ספק שמעשה הוונדליזם המבחיל יגרום לתחושות קשות אצל המשפחות".

מפקד המשטרה הבטיח כי אנשיו יעשו כל שביכולתם לגלות מי אחראי למעשה ולהביאו לדין. "אני לא יכול להבין מה עובר בראשו של אדם שבמצע פשע שכזה", אמר. "סייווגנו את זה כפשע שנאה בגלל המניע המובהק וכך יהיה יכול בית המשפט לגזור עונש חמור אפילו יותר".

גורם נוסף במשטרת מנצ'סטר הודיע כי יתגברו את הכוחות שמסיירים באזור בית הקברות, שכבר היה יעד למעשה ונדליזם בשנת 2014 אז הושחתו 40 קברים.