התרסקות המטוס המצרי: ״כדור אש נראה באזור ההיעלמות״

מתחזקת ההערכה לפיה המטוס המצרי שיצא מפריז לקהיר התפוצץ באוויר זמן קצר לאחר שנכנס למרחב האווירי של מצרים. קברניט של אונייה דיווח שהבחין בכדור אש שנראה בשמיים סמוך לאזור ההיעלמות - ומהחקירה עולה כי ייתכן ומדובר בפיגוע טרור הזהה בתסמיניו לזה של פיצוץ המטוס הרוסי בסיני ‎

הערכה: המטוס התפוצץ באוויר (רויטרס)

המטוס המצרי התפוצץ באוויר? שעות לאחר היעלמותו של מטוס הנוסעים המצרי שעשה את דרכו מפריז לקהיר מהמכ"ם, מתבררים פרטים חדשים על מה שככל הנראה אירע לטיסה 804-MS של חברת התעופה "EgyptAir". במצרים כבר מדברים באופן רשמי על האפשרות שמדובר באירוע טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמידע המגיע מפקחי הטיסה ביוון שעקבו אחרי המטוס, הקשר האחרון עם הטייס נוצר בעת שחלף מעל האי קיאה. הוא לא דיווח על בעיות כלשהן. שתי דקות לאחר מכן, המטוס נכנס למרחב האווירי של מצרים.

מצרים מכחישה כעת שקיבלה אות מצוקה כלשהו - כך אומרים גורמים רשמיים בצבא. לפי עדות קברניט של אוניית צי סוחר ששטה באזור היעלמות המטוס, נראה כדור אש בשמיים . מסקנת החוקרים הראשונית היא שהמטוס התפוצץ באוויר, מה שמעלה תהיות לפיהן ייתכן ומדובר בפיגוע טרור. תסמיני התקרית דומים לחלוטין לאלה של תקרית המטוס הרוסי בסיני שאירעה לפני כחצי שנה, עליו היו 224 נוסעים ואנשי צוות.

איג'יפט אייר (ארכיון) (Krzystof Kaczala)

ראש הממשלה המצרי, שריף איסמעיל, הצהיר כי בשלב זה מוקדם מדי לספק כל הסבר לתקרית, כולל לקבוע שמדובר בפיגוע טרור. "מבצע החיפוש אחר המטוס נמשך באזור שבו אנו סבורים שאבד עמו הקשר", סיפר לכלי התקשורת. "אנחנו לא יכולים לשלול בשלב זה כל תרחיש, נדע בוודאות מה התרחש רק לאחר שנשלים את עבודות האיתור של המטוס".

על המטוס נמצאים 59 נוסעים ו-10 אנשי צוות. הקשר עם המטוס אבד באזור השעה 04:00 בבוקר, כ-10 דקות לאחר שנכנס לשטח האווירי המצרי. גורמים רשמיים במצרים מאשרים כי המטוס התרסק במימי הים התיכון, כ-180 קילומטר צפונית לחופי מצרים. כוחות חילוץ והצלה מיוון וממצרים כבר הוזנקו לאיזור שבו מאמינים שהתרסק.

מסלול המטוס שנעלם (חדשות 2)

המטוס מדגם "איירבוס" המריא בשעה 23:09 מנמל התעופה "שארל דה גול" בפריףז ואמור היה לנחות בשדה התעופה בקהיר. לפי הודעת חברת התעופה המטוס איבד את הקשר בזמן שהיה בגובה של 37 אלף רגל וכ-10 דקות לפני שתוכנן להיכנס למרחב האווירי המצרי.