התנצל או לא? טראמפ העניק ריאיון לעיתונאית שהעליב

הסכסוך בין מגישת רשת פוקס מייגן קלי למועמד לנשיאות דונלד טראמפ, מעסיק את התקשורת האמריקנית כבר חודשים. לאחר שטראמפ העליב את העיתונאית והפגין יחס מזלזל כלפיה, השניים נפגשו לריאיון - בו התחרט על הדברים שאמר עליה, בדרכו הייחודית: "אני אמרתי את הדברים האלה?"

הפיוס בין המועמד לעיתונאית שהשפיל: דונלד טראמפ, איל ההון שצפוי להפוך בקרוב למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, עלה שוב לכותרות לאחר שאמר שכנשיא הוא מתכוון לדון עם מנהיג צפון קוריאה "פנים מול פנים". אך לא מדובר במסר הסובלני היחיד שהשמיע אתמול (שלישי), זאת לאחר שישב פנים מול פנים עם אחת הנשים שהעליב בעבר - מייגן קלי - ובדרכו התנצל על דברים שאמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שמתמודדי המפלגה הדמוקרטית קלינטון וסנדרס, נאבקו על הצירים של אורגון וקנטקי, רשת "פוקס" שידרה את ראיון הפיוס בין המועמד הרפובליקני למגישת החדשות. טראמפ הודה שהוא מתחרט על ההתנהגות שלו אבל הזכיר שההתנהגות הכה מדוברת שלו הביאה אותו לתוצאות לא רעות. בתקשורת האמריקנית טוענים מנגד שהתנצלות לא הייתה כאן.

"כשלי ולך הייתה את הבעיה הקטנה שלנו, כנראה היו עלייך כמה ציוצים נבזיים", אמר טראמפ לקלי במהלך הריאיון. "אני לא רוצה שזה יקרה, אבל המעריצים שלי, יש לנו קשר מדהים". קלי, מצדה, השיבה לו: "אבל אתה צייצת מחדש כמה מאלה", והוא ענה: "כן, אבל לא את אלה שהיו הכי נבזיים. היית נדהמת מאלה שלא צייצתי מחדש".

קלי הטיחה בטראמפ את המילה "פרחה" ("Bimbo") שלדבריה צייץ מחדש ושהופנתה נגדה. "אה, כן, זה היה ציוץ מחדש. אני אמרתי את זה?", תהה טראמפ, "פעמים רבות", השיבה לו קלי - וטראמפ אמר: "סליחה. בהחלט יש לי חרטות והיו דברים שהייתי רוצה לעשות אחרת. אילו הייתי יכול להשתמש במילים אחרות במקרים אחדים, הייתי עושה זאת. אם כי אני מרוצה מהתוצאה. אילולא התנהגתי כמו שהתנהגתי, לא הייתי מצליח".

הסכסוך בין טראמפ לקלי החל לאחר שטראמפ העביר ביקורת על האופן בו מנחה קלי את העימות בו השתתף - ושלח רמז שהוגדר כסקסיסטי ובוטה: "דם יצא לה מהעיינים, דם יצא לה מכל מקום". מאוחר יותר, טראמפ וקלי פתחו בסדרת הכפשות וחרמות. מי שהביאה את הסכסוך לקיצו היא מייגן קלי עצמה, שהזמינה בתחילת אפריל את טראמפ לפגישה, שהובילה לראיון ששודר הלילה.