קמרון: "תכנית טראמפ למנוע כניסת מוסלמים לארה"ב - מטופשת"

ראש ממשלת בריטניה יצא להגנתו של ראש העיר המוסלמי החדש של לונדון, סאדיק קאן, לאחר שזה התעמת עם מי שמסתמן כמועמד של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב. בעוד שקמרון הבטיח לעבוד עם כל מועמד שייבחר, טראמפ הסתייג: "נראה שלא צפויה לנו מערכת יחסים נינוחה"

קמרון, טראמפ וקאן (רויטרס)

הקרב בין דונלד טראמפ לבין הנהגת בריטניה נמשך: לאחר שראש העיר הטרי של לונדון סאדיק קאן קרא לטראמפ לבוא לבקר בבריטניה "כדי שיחנך אותו על האסלאם", ראש הממשלה דייוויד קמרון נחלץ להגן על קאן וכינה את תכניתו של המועמד הרפובליקני הצפוי "מטופשת ומפלגת. עם זאת, קמרון הבהיר כי יעבוד עם כל מועמד שייבחר לנשיא ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמירותיו של קמרון מגיעות לאחר שטראמפ הביע פסימיות זהירה באשר למערכת היחסים העתידית עם ההנהגה בלונדון אם ייבחר לנשיא. "צפויה לנו מערכת יחסים לא נעימה, אך אני מקווה לטוב ביותר", אמר המתמודד הרפובליקני בעבר. "עמדותיו של קמרון לגבי האמירות של טראמפ בנוגע למוסלמים הובהרו היטב", מסר דוברו של ראש הממשלה, "קמרון חלוק עמוקות על עמדותיו של טראמפ ביחסו למוסלמים בארצו".

טראמפ עצמו אמר כי דברי קאן הם גסי רוח. "הוא לא מכיר אותי, הוא לא פגש אותי", אמר בתוכנית בוקר בריטית, "האמירות שלו נבזיות, ואתם יכולים לומר לו שלא אשכח אותן". הוא הוסיף כי "כשנבחר, איחלתי לו כל טוב. לא אכפת לי ממנו, בוא נראה אם הוא ראש עיר טוב".