אוקראינה הזוכה הגדולה באירוויזיון 2016, ישראל במקום ה-14

בתחרות הזמר שהתקיימה בשטוקהולם ניצחה הזמרת ג'מאלה עם השיר "1944". ישראל זכתה לדירוג גבוה בקרב צוותי השיפוט אך נמוך בקהל, וגם ל"דוז פואה" ראשון מאז 2005, מהידידה גרמניה, שהגיעה שוב למקום האחרון

ניצחון על רוסיה, לפחות בשירה (רויטרס)

שיר על מלחמה הוא הזוכה הגדול באירוויזיון: אוקראינה הוכתרה הלילה (ראשון) למדינה המנצחת בתחרות הזמר האירופית שהתקיימה בשטוקהולם, בירת שוודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את המקום הראשון קטפה הזמרת ג'מאלה, אוקראינית ממוצא טטרי שייצגה את אוקראינה והעניקה לה את הזכייה השנייה בתולדותיה עם השיר "1944". השיר מדבר על גירוש העם הטטרי מחצי האי קרים במהלך מלחמת העולם השנייה.

למקום השלישי הגיעה המדינה שהשתלטה בשנה שעברה על חצי האי קרים, רוסיה, שהייתה הפייבוריטית של קהל המצביעים בבית. שניה הגיעה אוסטרליה, שהצטרפה לתחרות רק בשנה שעברה, והובילה כמעט לאורך כל ההצבעה.

"דוז פואה" מגרמניה

ישראל זכתה לעדנה מצוותי השיפוט שהעניקו לה את המקום השמיני הכללי. במהלך הצבעת השופטים אף ניתנו 12 נקודות לישראל - לראשונה מאז 2005. צוות השיפוט מגרמניה היה זה שהעניק לישראל "דוז פואה".

קיבל "דוז פואה", חובי סטאר (ערוץ 1)

עם זאת, בהצבעת הקהל בבית, שהוקראה לאחר הצבעות השופטים, דורגה ישראל באחד המקומות האחרונים וזכתה ב-11 נקודות בלבד, מה שהוביל לכך שחובי סטאר ושירו "Made Of Stars" דורגו במקום ה-14 מתוך 26 המדינות.

למקום האחרון הגיעה המדינה שהעניקה לנו את 12 הנקודות היחידות, גרמניה. זו השנה השנייה ברציפות שגרמניה מגיעה למקום האחרון.

בשנה הבאה צפויה תחרות האירוויזיון ה-62 להתקיים באוקראינה עקב זכייתה בתחרות השנה, ככל הנראה בבירה קייב.