חפץ חשוד אותר בבית כנסת באוסלו

אלמוני הניח לפנות בוקר מזוודה על מפתן בית הכנסת באוסלו שבנורבגיה. כוחות המשטרה שהגיעו למקום סגרו את הרחובות הסמוכים עד שהתברר כיח המזוודה ריקה, אך פתחו בחקירה כדי למצוא חשוד במעשה, "בגלל אופי האירוע ומיקומו"

בית הכנסת באוסלו (רויטרס)

חשד לניסיון פיגוע בבית כנסת בנורבגיה התברר כאזעקת שווא: כוחות משטרה הוקפצו היום (שישי) לבית התפילה היהודי באוסלו לאחר שאלמוני הניח מזוודה חשודה מחוץ לבניין באמצע הלילה. רק מאוחר יותר התגלה כי המזוודה הייתה ריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שכוחות המשטרה פינו את האזור מסביב לבית הכנסת, הם הזעיקו כוח חבלני, שפתח את המזוודה וגילה כי אין בה דבר. מצלמות האבטחה במתחם תיעדו גבר לבוש שחור מניח את המזוודה ועוזב את המקום. חקירה נפתחה בניסיון לאתר את האלמוני, שתואר כגבר כהה עור ולבוש בבגדים כהים.

לדברי המשטרה, המזוודה הושארה מחוץ לבניין בית הכנסת בסמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר. בעקבות הקריאה למשטרה, נסגרו כמה רחובות מסביב, אך לא פונו בתי ספר או גני ילדים באזור. "המשטרה טיפלה באירוע בצורה טובה ונקטה בכל אמצעי הזהירות האפשריים", אמר אחד מחברי ההנהלה של בית הכנסת מייקל גריזמן.

בפברואר בשנה שעברה התכנסו יותר מאלף מוסלמים נורבגים סביב אותו בית כנסת ויצרו מעגל אנושי, כהזדהות עם הקהילה היהודית וכגינוי לפיגוע הירי שהתרחש בבית כנסת בדנמרק רק שבוע לפני כן. המפגינים במקום צעקו "לא לאנטישמיות, לא לאסלאמופוביה", וכינו את התכנסותם "מעגל השלום".