ישראל עלתה לגמר אירוויזיון 2016

חובי סטאר העפיל לשלב הסופי עם שירו "Made Of Stars" - ויתמודד עבור ישראל בגמר תחרות הזמר במוצאי שבת בשטוקהולם, שוודיה. צהלות שמחה נשמעו במשלחת הישראלית. זו השנה השנייה שישראל מעפילה לגמר התחרות

מתנה מאירופה ליום העצמאות: ישראל העפילה אמש (חמישי) לשלב הגמר של אירוויזיון 2016 בשטוקהולם, שוודיה, עם השיר "Made Of Stars" שביצע חובי סטאר. חברי המשלחת הישראלית קפצו במקומותיהם כשהשם "ישראל" הוכרז, ומיהרו לעלות לבמה ולהניף את דגל המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כעת ממתינה לנציג הישראלי לתחרות הזמר משימה קשה יותר: להביס 25 מדינות נוספות שכבר מחכות בשלב הגמר של התחרות, שייערך בשבת הקרובה - בהן פייבוריטיות לניצחון כמו רוסיה, אוקראינה, אוסטרליה וצרפת.

ישראל הייתה המדינה השמינית שהוכרזה כעולה לגמר הגדול, אליו העפילה עם תשע מדינות נוספות: אוקראינה, פולין, גיאורגיה, סרביה, אוסטרליה, בלגיה, בולגריה, לטביה וליטא.

(רונן אקרמן)

"אין לי מושג איפה אני עכשיו ומה קורה, אני לא מאמין שאני יושב פה עכשיו. היום היה יום העצמאות הישראלי, אני שמח לתת למדינה את המתנה הזו - שנה שנייה ברציפות שאנחנו עולים לגמר", אמר חובי סטאר במסיבת העיתונאים לאחר מופע חצי הגמר. "המסר של השיר שלי הוא שוויון, כולם עשויים מכוכבים, כולנו בני אדם וכולנו שווים".

זו השנה השנייה ברציפות שישראל עולה לגמר האירוויזיון - בשנה שעברה היה זה נדב גדג', שעלה לשלב הבא עם השיר "Golden Boy" שהגיע למקום התשיעי בגמר.