דילמה רוסף: "העמדתי לדין - ניסיון הפיכה"

נשיאת ברזיל הגיבה לראשונה להחלטת הסנאט להעמיד אותה לדין בגין עבירות על חוקי התקציב וניהול לא תקין של כספים ותקפה את התומכים בהחלטה. מוקדם יותר, בתום דיון של 20 שעות, החליטו נבחרי הציבור לפתוח נגדה בהליך משפטי - מה שמחייב את רוסף להשעות עצמה

רוסף: "מנסים להדיח אותי במרמה" (רויטרס)

"מדובר בניסיון הפיכה", כך הגיבה היום (חמישי) נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, להחלטת הסנאט במדינה לפתוח בהליך משפטי נגדה. מוקדם יותר היום בית הנבחרים הברזילאי החליט ברוב קולות להעמיד את הנשיאה לדין, מה שמכריח אותה להשעות עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"ההחלטה בסנאט לפתוח נגדי בהליך משפטי היא ניסיון הפיכה", טענה הנשיאה הברזילאית. "אני מרגישה את התמיכה ואת העידוד של הבוחרים שלי ואני רוצה להודות להם על כך".

רוסף הוסיפה כי ייתן ועשתה טעויות, אך הבטיחה לתומכיה כי אף אחת מהן לא היוותה עבירה על החוק. "ההליך ההדחה שלי הוא מרמה", הדגישה בפנים קפואות מול עיתונאים.

הפגנות בברזיל (רויטרס)

על פי החוק בברזיל, ההחלטה לפתוח במשפט נגד הנשיאה החשודה בעבירות על חוקי התקציב ומנהל לא תקין של כספים, מחייב אותה להשעות עצמה לאורך כל ההליך המשפטי. משמעות ההשעיה היא שרוסף לא תעמוד בראש המדינה בחודש אוגוסט, אז יתקיימו המשחקים האולימפיים בריו.

רבים בברזיל הפנו אצבע מאשימה לנשיאה רוסף ולמפלגת הפועלים בראשותה היא עומדת, בשל המצב הכלכלי הקשה בו נמצאת ברזיל. על פי סקרים שונים שנערכו במדינה, אחוזי התמיכה בנשיאה ובמפלגה השלטת כבר 13 שנה ברציפות, צנחו וירדו מתחת לרף ה-10%.