הבחירות בארה"ב: סנדרס מסרב להיכנע, טראמפ מגדיל את מספר הצירים

ברני סנדרס ידע, ככל הנראה, מדוע הוא מסרב לפרוש מהמרוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית למרות היתרון הענק של קלינטון על פניו. הסנטור מוורמונט ניצח במדינת מערב וירג'יניה, ולמרות מספר הצירים הנמוך, מדובר בניצחון השני ברציפות. בצד הרפובליקני לא נרשמו הפתעות כאשר טראמפ, המועמד היחידי, ניצח במערב וירג'יניה ונברסקה

המנצחים הגדולים של הלילה. סנדרס וטראמפ (רויטרס)

התמודדות במעמד צד אחד: המועמד היחידי לראשות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ, ניצח הלילה (רביעי) בבחירות המקדימות במדינות מערב וירג'יניה ונברסקה. מנגד ברני סנדרס מסרב לוותר, ועל פי מדגמי הבחירות באמצעי התקשורת במדינה, הוא רושם ניצחון במערב וירג'יניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר קרב צמוד, פרסמו כלי התקשורת בארה"ב כי הילרי קלינטון עדיין לא הצליחה להכריע את סנדרס. בשביל להיבחר לראשות המפלגה הדמוקרטית זקוק המועמד ל-2,383 צירים. לקלינטון עדיין עם 2,228 צירים לעומת 1,454 שהיו לסנדרס. אולם, הסנטור מוורמנוט מסרב לוותר ולאחר הניצחון שהשיג בשבוע שעבר בבחירות במדינת אינדיאנה הוא יכול לחזור לחייך, וזאת למרות שמערב וירג'יניה מעניקה 29 צירים בלבד.

בצד הרפובליקני התוצאות לא הפתיעו איש: דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני היחיד ניצח במערב וירג'יניה ונברסקה. למרות שכבר פרשו באופן רשמי מהמירוץ למינוי, גם שמם של טד קורז וג'ון קייסיק עדיין הופיע על טפסי ההצבעה. טראמפ קרוב להשיג את 1,237 הצירים הדרושים כדי לקבל באופן רשמי את המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית. אחרי הפריימריז הלילה יש לו 1,083 צירים.

המפסידה הגדולה של הערב. קלינטון (AIPAC)

סקר: המדינות ה"מתנדנדות" מלחיצות את קלינטון

ניצחונותיו של טראמפ מתווספים לבשורות המעודדות שקיבל ביממה האחרונה. סקר מיוחד שפורסם בארה"ב מראה כי במדינות ה"מתנדנדות" - מדינות שבהן למעשה נופלת ההכרעה בבחירות - אוהיו, פנסילבניה ופלורידה.

במרבית המדינות בארה"ב, התוצאה על זהות המנצח ידוע מראש. מדינות אלה מזוהות באופן רשמי עם אחת מהמפלגות: הרפובליקנים או הדמוקרטים - חוץ מאותם שלוש מדינות בהן מתקיימת המערכה האמיתית.

על פי הסקר הילרי קלינטון ודונלד טראמפ צמודים מאוד בקרב על הבוחר. במדינת פלורידה מובילה קלינטון על פני טראמפ באחוז אחד בודד, 43% מול 42% וכך גם בפנסילבניה. אולם במדינת אוהיו מוביל איל ההון על פני מזכירת המדינה האמריקנית לעבר בפער של 4%.

התוצאות הללו הן חדשות לא טובות עבור קלינטון. ביחס לבחירות עבר לנשיאות, מצבו של טראמפ במדינת פנסילבניה טוב בהרבה ביחס למיט רומני וג'ון מקיין, שני המועמדים שייצגו בעבר את המפלגה הרפובליקנית בבחירות לארה"ב. סביר להניח כי תוצאות הסקר יובילו את המועמדים לקרב על קולם של המצביעים במדינות הללו.