צפו: המסע המרהיב של כוכב חמה על פני השמש

חובבי אסטרונומיה לא מעטים לא עצמו עין - ונשאו את עיניהם לשמיים, שם הם עקבו אחר כוכב חמה - שיצא ל"טיול" בין השמש לכדור הארץ. במהלך המסע של הכוכב הקטן, הוא חלף על פני השמש - והטיל צל קטנטן שנראה מחלקים נרחבים בכדור הארץ. צפו בטיול של כוכב הלכת בהילוך מהיר

המסע של כוכב הלכת, בין השמש לכדור הארץ: כוכב הלכת חמה, חלף אתמול (שני) בין השמש לכדור הארץ בפעם הראשונה מזה עשור. ה"טיול" של הכוכב  גרם להטלת צל ברחבי דרום אמריקה, באפריקה, במערב אירופה ובחלק המזרחי של צפון אמריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חמה, כוכב הלכת הקרוב ביותר לשמש, הוא כוכב גדול מעט יותר מהירח של כדור הארץ, אך קטן מדי כדי לראותו ללא משקפת או טלסקופ. גם בעזרתם, הוא נראה כמו נקודה שחורה קטנה על פני השמש העצומה.

חובבי כוכבים ואסטרונומיה רבים חזו במסעו של הכוכב באתר האינטרנט של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א שסיפקה בזמן אמת, על ידי המרכז לתצפית על השמש, תמונות של המסע שנמשך יותר מ-7 שעות. 

ג'ים גרין, מנהל חטיבת ומדעים פלנטריים של נאס"א שהספיק לצפות במסע הזה לראשונה לפני 46 שנים, אמר שמדענים לא רק נהנים לעקוב אחר חמה, אלא שהם "מנצלים את המסע כדי ללמוד עוד על האטמוספירה הדקה מאוד של הכוכב".

ומתי זה הולך לקרות שוב? המעבר הזה של כוכב חמה מתרחש רק 13 פעמים במאה, כך שמי שפספס או ירצה לחזות בתופעה הזו, ייאלץ להמתין ל-2019 או עד 2032.