ניסוי טילים? בצמרת האירנית מכחישים

סגן הרמטכ"ל האירני דיווח בגאווה על ניסוי מוצלח בטיל בליסטי בעל יכולות דיוק מרשימות במיוחד, למרות האיסור של מועצת הביטחון של האו"ם. שר ההגנה האירני מיהר להגיב: "לא ביצענו את הניסוי" ועורר מבוכה. היה או לא היה?

עימותים בצמרת הביטחונית באירן אחרי הפרסומים אודות "ניסוי מוצלח" בטיל בליסטי ארוך-טווח: שר ההגנה האירני חוסיין דהקאן יצא נגד ההכרזה של סגן הרמטכ"ל האירני, שדיווח על הניסוי וטוען כי הדבר לא קרה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ביצענו לאחרונה ניסוי בטילים בליסטיים המגיעים לטווח של 2,000 קילומטרים ובדיוק של 8 מטרים", אמר השר תוך שהוא מדגיש כי הפיתוח הבליסטי של אירן לעולם לא יפסק.

ההערה שלו הגיעה לאחר שסגן הרמטכ"ל האירני הגנרל עלי עבדולאחי הצהיר מוקדם יותר היום כי המדינה ביצעה בהצלחה ניסוי בטיל שכזה, לפני כשבועיים. "אחוזי הפגיעה של הטילים האלה מעולים". ציין עבדולאחי והסביר כי הטילים הבליסטיים המונחים יצאו מהאטמוספירה, ואז החלו בירידה למטה ופגעו במטרה "ללא טעויות".

בחודש מרס האחרון משמרות המהפכה האסלמית, הכוח הצבאי של המשטר באירן, ביצעו ניסוי מוצלח בטיל בליסטי. המדינה הודתה בביצוע הניסוי וטענה כי הטילים נועדו למטרות הגנה בלבד וכי הם מתוכננים לשאת ראש נפץ קונבנציונאלי.