"לאסור פרסום של תחליפי חלב אם"

ארגון הבריאות העולמי פרסם דוח חסר תקדים אודות תחליפי חלב אם ובו קריאה למדינות העולם לאסור את פרסום המוצרים: "מגנים כל צורה של קידום התחליפים; יש ליידע את הציבור אודות יתרונות ההנקה"

"לאסור פרסום תחליפי חלב" (ארכיון) (רויטרס)

ארגון הבריאות העולמי יוצא במתקפה חסרת תקדים נגד שוק תחליפי החלב: בהודעה מיוחדת שהוציא היום (שני), קורא הארגון שלא לפרסם פורמולות ואבקות מזון לתינוקות, ואף להוסיף כיתובים על האריזות המזהירים מפני הסכנות הקיימות באי הנקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההודעה החריגה שפרסם הארגון, מטרת הצעדים עליהם המליץ היא להגביר את שיעור ההנקה ברחבי העולם. מהדוח עולה כי 135 מדינות מתוך 194 החברות בו, החלו לפעול לצמצום שיווק תחליפי המזון לתינוקות בתחומן באמצעות חקיקה בנושא.

הצעדים שנקטו המדינות החברות בארגון, באו בהמשך להמלצותיו להנקה בחלב אם עד גיל שישה חודשים. כמו כן קרא הארגון להזנת תינוקות בחלב אם בשילוב מוצקים עד גיל שנתיים.

"לכל אם הזכות לדעת את הסיכונים" (רויטרס)

שוק תחליפי החלב נחשב לאחד מהגדולים בעולם. התעשייה העולמית מגלגלת 45 מיליארד דולרים מדי שנה, סכום שצפוי לעלות ביותר מ-55% לכדי 70 מיליארד דולר עד שנת 2019. "תעשיית תחליפי החלב חזקה וצומחת, וכך גם המאמץ להגביר את ההנקה בחלב אם. זה מאבק ששווה קטן אך הוא שווה את המאמץ", נאמר בהודעת הארגון.

"לאמהות מגיעה הזכות לקבל את המידע הנכון כדי להגן על ילדיהן", הוסיפו בארגון הבריאות העולמי. "אסור להסתיר את האמת - שאין תחליף לחלב אם". בנוסף צוין כי קיימים פערים בין המדינות העשירות בעולם לעניות באשר לחקיקה שמטרתה עידוד הנקה בחלב אם.