כמה עולה פסל של היטלר?

פסל דמותו של היטלר שיצר אמן איטלקי נמכר ב-17.2 מיליון דולר בניו יורק. בניגוד לעולם הקולנוע שהתרכז פעמים רבות במנהיג הנאצי, הפסל "HIM", הוא אחת הדוגמאות הבודדות שבהן עולם האומנות מתמודד עם הדמות השנואה בהסטוריה

הפסל "הוא" (SKY NEWS)

פסל של אדולף היטלר נמכר במכירה פומבית בניו יורק ב 17.2 מיליון דולר, שיא חדש עבור יוצר הפסל מאוריציו קטלאן האיטלקי. דמותו של היטלר פוסלה בשעווה ובשרף בגובה של ילד, ונראית כשהיא עומדת על הברכיים ולבושה בחליפת צמר אפורה. הפסל זכה לשם "HIM" - "הוא".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רציתי להרוס אותו בעצמי, שיניתי את דעתי בנושא אלפי פעמים, בכל יום", אמר בעבר הפסל קטלן שיצר את הפסל ב-2001. "היטלר הוא פחד טהור, זו הבעה של כאב נוראי", הוא הוסיף. "זה כואב לבטא את שמו ועדיין שמו כובש את הזיכרון שלי, הוא חי בראש שלי גם אם הוא נחשב לטאבו". הפסל הוצג בעבר בגלריה במינכן שם נכתב הציטוט: "היטלר נמצא בכל מקום, הוא רוח רפאים שרודפת את ההיסטוריה ועדיין זו דמות שאסור להזכיר, הוא עטוף בשמיכה של שתיקה".

דמותו של היטלר על ברכיו (SKY NEWS)

במכירה הפומבית שנערכה בבית המכירות "כריסטיס" בניו יורק, שהעמיד את הפסל למכירה לצד יצירות שונות תחת הכותרת: "אמנים ששוברים את החוקים", מרוצים. ב"כריסטיס" העריכו שהפסל יימכר ב 10-15 מיליון דולר. איש צוות בית המכירות הפומביות אמר שהמכירה הייתה "קשה" ןכי בניגוד לסרטים הרבים שנעשים - דמותו של היטלר כמעט לא מונצחת באומנות פלסטית.