האירוע הרשמי הראשון של ראש עיריית לונדון הנכנס - טקס יום השואה

סאדיק חאן, ראש העיר החדש של לונדון, בחר להגיע היום לטקס הזיכרון לשואה שנערך באיצטדיון בצפון העיר על ידי הקהילה היהודית בעיר. זה האירוע הרשמי הראשון שבו הוא משתתף כראש עיר. "אני גאה בכך שהאירוע הרשמי הראשון שלי הוא אירוע עם כזו חשיבות", הוא אמר

האירוע הרשמי הראשון שאליו מגיע ראש העיר החדש של לונדון, והמוסלמי הראשון שמחזיק בתפקיד, הוא אירוע זיכרון לשואה שנערך באיצטדיון ברנט שבצפון לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאדיק חאן אמר היום (ראשון) בדרכו לטקס כי "אני גאה בכך שהאירוע הרשמי הראשון שלי הוא אירוע עם כזו חשיבות, אני אפגוש ואשמע ניצולים יהודים ופליטים ששרדו את הזוועות הבלתי נתפסות של השואה, אבל עדיין הצליחו לבנות לעצמם חיים כאן בלונדון ולתרום כל כך הרבה לקהילה שלה".

חאן התקבל בהרבה מאוד אהבה על ידי 3,000 מחברי הקהילה היהודית, כשלאירוע הגיעו גם הרב הראשי הבריטי אפרים מירוויס, כ-150 ניצולי שואה ודמויות בולטות נוספות בקהילה היהודית בבריטניה. חאן צפה בטקס מהשורה הראשונה יחד עם שגריר ישראל בבריטניה מארק רגב, הרב הראשי ובכיר הלייבור הלורד לוי.

סאדיק חאן והרב הראשי בבריטניה (רויטרס)

בגרדיאן הבריטי מציינים היום שבחירתו של חאן להגיע דווקא לאירוע הזה היא סימן לשאיפתו לנקות את המפלגה מהאנטישמיות או המחלוקות האנטישמיות האחרונות שהיו בכותרות. הנרי גרונוולד, לשעבר יו"ר מועצת ההנהגה היהודית הבריטית, אמר לחאן מעל הבימה: "הבטחת להיות ראש העיר של כל התושבים בלונדון. הנוכחות שלך כאן היום מראה שאתה מתכוון למלא את ההתחייבות הזו".