ארה"ב: זוכה יחיד ב-429 מיליון דולר

הגרלת הלוטו התשיעית בגודלה בהיסטוריה האמריקאית הגיעה לסיומה הלילה עם זוכה יחיד, שיגרוף לכיסו כמעט חצי מיליארד דולר - סיכוי של 1 ל-292 מיליון. הזוכה המאושר טרם התייצב במשרדי הלוטו כדי לדרוש את כספו

ארכיון (רויטרס)

אדם אחד בניו ג'רזי התעשר הלילה מאוד: גורמים רשמיים בלוטו האמריקאי דיווחו כי כרטיס זוכה יחיד נמכר להגרלה בה הפרס היה לא פחות מ-429.6 מיליון דולרים - הפרס התשיעי בגובהו בהיסטוריה של ארצות הברית. הכרטיס הזוכה, שקלע לכל המספרים שהוגרלו - 25, 66, 44, 5 ו-26 - נרכש בניו ג'רזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סכום הפרס תפח למימדיו העצומים לאחר שב-17 הגרלות רצופות לא היו זוכים, ובעקבות זינוק ברכישת הכרטיסים בשבת האחרונה - זינוק שהגדיל את הפרס בכ-15 מיליון דולר.

הסיכוי לזכות בפרס הגדול בהגרלה עמד על 1 ל-292 מיליון - לפי מומחים, פירוש הדבר הוא שלאזרח אמריקאי היה סיכוי גדול פי 25 להיות הנשיא הבא של ארה"ב.

מדובר בפרס הגדול ביותר שחולק בארצות הברית מאז ינואר, אז שלושה זוכים התחלקו בפרס אסטרונומי של 1.6 מיליארד דולרים. הרוכש המאושר טרם התייצב במשרדי הלוטו, אך לא מדובר בהתרחשות חריגה: ההיסטוריה מוכיחה שזוכים בפרסי עתק ממתינים לעתים אפילו מספר חודשים לפני שהם באים לדרוש את הפרס בו זכו.