שריפות ענק בקנדה, 80 אלף נמלטו

אש פרצה בחולות הזפת של אלברטה קנדה כבר לפני 5 ימים ושירותי הכבאות המקומיים נאבקים להשתלט עליה, ללא הצלחה. 1,600 מבנים כבר נהרסו בשריפה אך לא דווח על נפגעים בנפש. "קיים חשש שהשריפה תכפיל את גודלה", אמר מפקד הכבאות באזור

יותר מ-80 אלף בני אדם פונו מבתיהם לאחר ששריפת ענק פרצה בעיר פורט מקמורי שבאלברטה קנדה מוקדם יותר השבוע. השריפה, שהחלה כשריפת יער שטרם ברור מה הצית אותה, גדלה למימדים עצומים ושטחה כשטח העיר ניו יורק. הרשויות בקנדה חוששות כי השריפה, שאחזה בחולות הזפת שבאזור, עלולה להכפיל את גודלה עד סוף היום (שבת). למרות הנזק הגדול, טרם דווח על נפגעים בנפש בשריפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חולות הזפת של אלברטה הם מאגר גדול מאוד של ביטומן עשיר בנפט גולמי מוצק למחצה. השריפה שמשתוללת כבר חמישה ימים הובילה לפינוי המוני של תושבי העיר וכילתה עד כה יותר מ-1,600 בתים ומבנים. "קיים חשש שהשריפה תכפיל את גודלה", אמר צ'אד מוריסון, מפקד הכבאות של אלברטה.

1,600 בתים ומבנים נהרסו (רויטרס)

"שום כמות של משאבים לא תכבה את האש, צריך גשם", אמר והוסיף כי הוא צופה שהשריפה תתפשט לאזורים מרוחקים יותר מצפון לעיר, על רקע הטמפרטורות הגבוהות והרוחות החזקות. "לא ראינו גשם משמעותי כבר חודשיים. השריפה הזו תשתולל זמן רב, עד שנראה גשם".

מאמצי הכיבוי נכשלו עד כה (רויטרס)

"היינו בהלם לראות שיירות של רכבים שרופים לצד הדרך", סיפר תושב האזור . "זה גורם לך להרגיש בר מזל שהצלחת לצאת משם". כ-5,000 בני אדם הגיעו ביממה האחרונה לשדה התעופה המקומי כשיותר מ-300 טיסות עליהן מפונים מהאזור נחתו בשדה התעופה של אדמונטון מאז פרצה השריפה. מרבית תושבי האזור שנפגע הם עובדי מפעלי ושדות הנפט הרבים באזור.