שגריר ונצואלה לאו"ם: "האם ישראל רוצה לבצע פתרון סופי בפלסטינים?"

שגריר ונצואלה באו"ם, רפאל רמירז, תקף בחריפות את ישראל במהלך דיון במועצת הביטחון ושאל האם ישראל תבצע רצח עם. "מה ישראל מתכוונת לעשות עם הפלסטינים? האם הם ייעלמו? האם יש כוונה לבצע פתרון סופי כמו שעשו נגד היהודים?", תהה השגריר. דני דנון שגריר ישראל באו"ם אמר בתגובה "אנטישמיות בוטה בפרלמנט העמים"

מועצת הביטחון. ארכיון (רויטרס)

התבטאות קשה של שליח ונצואלה באו"ם: במהלך דיון במועצת הביטחון בדרישת הפלסטינים להצבת כוח בינלאומי בשטחים, תהה השגריר רפאל רמירז "האם ישראל מתכוונת לבצע פתרון סופי נגד הפלסטינים?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה ישראל מתכוונת לעשות עם הפלסטינים? האם הם ייעלמו? האם ישראל מתכוונת לבצע פתרון סופי כמו שעשו נגד היהודים?", שאל רמירז בדיון שכונס לבקשת מצרים, מלזיה, ונצואלה וסנגל - מדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם.

"מדובר באמירה אנטישמית בוטה של שגריר ונצואלה נגד מדינת העם היהודי. דבריו הם המשך ישיר לאמירה של הנציג הפלסטיני שהשווה בין ישראל לנאצים רק לפני מספר ימים", אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון שגינה את הדברים. "הפלסטינים מכניסים את האנטישמיות לאו"ם ומכשירים שפה גזענית ושפלה בפרלמנט העמים".

בעקבות מחאתה של המשלחת הישראלית מול החברות במועצת הביטחון ומול גורמי האו"ם חזר בו שגריר ונצואלה מדבריו והביע התנצלות מסוייגת, וייחס אותה "לעם היהודי, אם מישהו נפגע מהדברים".