"קחו את טראמפ ברצינות, זו לא תכנית ריאליטי"

נשיא ארה"ב ברק אובמה, התייחס לראשונה למועמדותו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב - זאת לאחר שנותר המועמד היחיד במפלגה הרפובליקנית, והזהיר מפניו: "הצהרותיו הן רציניות והוא מועמד לתפקיד רציני. זה לא בידור"

מזהיר מפני טראמפ. אובמה (רויטרס)

לאחר שנראה כי הבטיח את המועמדות לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית, במדינה מתחילים להתייחס לדונלד טראמפ ברצינות: הנשיא המכהן, ברק אובמה, הצהיר היום (שישי) במהלך מסיבת עיתונאים שקיים בבית הלבן, כי אין להתייחס בזלזול ובלעג להצהרותיו של איל ההון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"חשוב לקחת ברצינות את הצהרותיו של טראמפ בעבר", הדגיש אובמה ואמר: "אני רוצה לחדד ולומר שאנחנו נמצאים בזמנים רציניים ושמדובר כאן במועמדות לתפקיד רציני. כל מה שהוא מייצג זה לא בידור ולא חלק מתכנית ריאליטי".

מוקדם יותר היום זכה טראמפ לחיזוק משמעותי מאיל הון אחר, המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון. הוא ציין כי נפגש עם המתמודד הרפובליקני המוביל לאחרונה, וכי הוא יהיה טוב עבור ישראל. מנגד, בכירי המפלגה, ביניהם ג'ורג' בוש ומיט רומני, הודיעו כי לא יגיעו לוועידה הרפובליקנית שבה צפוי טראמפ להיות מוכרז כמועמד הרשמי לנשיאות.

אדלסון יתמוך בטראמפ (רויטרס)

גם יושב ראש בית הנבחרים האמריקני, פול ראיין, המוערך מאוד בקרב הרפובליקנים, הודיע אמש כי לא יתמוך בטראמפ. "אני עדיין לא מוכן סופית לתמוך במועמדותו", אמר ריאן בריאיון לרשת CNN. זוהי ההתייחסות הפומבית הראשונה שלו לנושא, אך גם בדברים האלו הוא אינו שולל לחלוטין תמיכה עתידית באיל הנדל"ן, שכל מתחריו במפלגה פרשו מהמרוץ.

"לא מוכן לתמוך במועמדות". ריאן (רויטרס)

טראמפ מצדו לא נשאר חייב. "איני מוכן לתמוך כעת במדיניות של בית הנבחרים והעומד בראשו", אמר. "נראה שבעתיד נוכל שנינו לעבוד יחד ונסכים על מה שטוב ביותר עבור העם האמריקני".

מי שבחר להביע תמיכה פומבית באיל ההון הוא מושל טקסס לשעבר ריק פרי. פרי הוסיף כי הוא מוכן להתמנות לסגן הנשיא - אם טראמפ ייבחר בבחירות שייערכו ב-8 בנובמבר. פרי היה הראשון לפרוש מהפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית עוד בספטמבר שעבר, אך לא חבר מיד למי שמסתמן כמועמד הוודאי של המפלגה הרפובליקנית בבחירות הקרובות.