קן ליווינגסטון: "הקמת ישראל - טעות קטסטרופלית"

חבר מפלגת הלייבור וראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון כבר הושעה לאחר שטען ש"היטלר היה בכלל ציוני". הפעם הוא טען בראיון לטלוויזיה הבריטית בערבית כי הקמת מדינת ישראל הייתה טעות קטסטרופלית משום ש"חיו שם פלסטינים במשך 2,000 שנה"

"היינו צריכים לקלוט הפליטים היהודים". לי (רויטרס)

חבר מפלגת הלייבור המושעה וראש עיריית לונדון לשעבר, קן ליווינגסטון, עורר סערה בממלכה בשבוע שעבר לאחר שטען שהיטלר היה בכלל ציוני. זמן קצר לאחר האמירה השנויה במחלוקת ובעקבות לחץ תקשורתי ופוליטי, הושעה ליווינגסטון מהמפלגה. היום (שישי) מתפרסם ריאיון שהעניק לטלוויזיה הבריטית בערבית בחודש שעבר, בו טען: "הקמת מדינת ישראל - טעות קטסטרופית".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שנתן לטלוויזיה הבריטית בעברית, טען ליווינגסטון כי הקמת מדינת ישראל הייתה טעות משום שבמשך 2,000 שנים חיו שם הפלסטינים. בהמשך, טען הפוליטיקאי השנוי במחלוקת כי על בריטניה וארצות הברית היה לקלוט את היהודים וליישבם. "היו יכולים ליישב אותם מחדש, בעוד היום, 70 שנה מאוחר יותר, המצב מאוד מתוח וישנה עוד האפשרות של מלחמה גרעינית".

פגיעה בבחירות המקומיות בבריטניה

מה שכונה "משבר האנטישמיות" פוגע כבר בטווח זמן המידי במפלגת הלייבור, כך על פי טענות בכירים במפלגה. בבחירות המתקיימות היום ברחבי בריטניה נראה כי מפלגת הלייבור מאבדת משמעותית את כוחה. "אנחנו אמורים לנצח ברוב גדול" אמר ג'ון מאן, מחוקק ממפלגת הלייבור. "אנחנו שורדים, אבל אנחנו אמורים להצליח הרבה יותר".

עוד שני חברים מהלייבור הבריטית הושעו שלשום במסגרת המשבר שהולך ומחריף. על פי רשת סקיי, זה מביא את מספר המורחקים מהמפלגה ל-18. לפני כן דיווחה התקשורת הבריטית שיש יותר מחמישים חברי מפלגה שהורחקו מהמפלגה על רקע אמירות אנטישמיות.