הלייבור מאבדים כוח בבחירות האזוריות בבריטניה

מה שכונה "משבר האנטישמיות" במפלגה גובה מחיר גם בקלפי, כשלאחר ספירת חלק מהקולות עולה כי כוחה של המפלגה יורד. לצד זאת, בראשות עיריית לונדון צפוי לזכות מועמד המפלגה סאדיק חאן, שאם ינצח צפוי להיות המוסלמי הראשון בתפקיד

מבחן לקורבין (רויטרס)

"משבר האנטישמיות" במפלגת הלייבור בבריטניה גורם לה כעת לנזקים בבחירות האזוריות שמתקיימות היום (שישי) ברחבי המדינה. בעוד ספירת הקולות נמשכת, התוצאות החלקיות מראות כי המפלגה מאבדת כוח, כשכ-2,700 מועצות ברחבי המדינה בוחרות ראש עיר חדש.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התוצאות המלאות עשויות להעמיד בפני יו"ר מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין אתגר נוסף. נקודת האור היחידה אולי במערכת הבחירות הזו היא הבחירות לראשות העיר לונדון, שם צפוי לזכות מועמד המפלגה סאדיק חאן, המועמד המוסלמי הראשון.

"אנחנו אמורים לנצח ברוב גדול בכל המדינה אחרי הצורה שבה השמרנים מנהלים את המדינה מאז בחירתם", אמר ג'ון מאןף מחוקק ממפלגת הלייבור. "אנחנו שורדים, אבל אנחנו אמורים להצליח הרבה יותר".

יותר מ-50 חברי מפלגה הורחקו

עוד שני חברים מהלייבור הבריטית הושעו שלשום במסגרת מה שמוגדר "המשבר האנטישמי" במפלגה, שהולך ומחריף. על פי רשת סקיי, זה מביא את מספר המורחקים מהמפלגה ל-18. לפני כן דיווחה התקשורת הבריטית שיש יותר מחמישים חברי מפלגה שהורחקו מהמפלגה על רקע אמירות אנטישמיות.

יעשה היסטוריה? חאן (flickr - Policy Exchange)

על פי הדיווח, הורחקו מיקדאד אל נועמי, חבר המפלגה ממחוז ניו-פורט, וטרי קלי, חבר המפלגה ממחוז רנפורשייר. כמו כן, בעניינם של השניים מתנהלת חקירה. במהלך השבוע האחרון מפלגת הלייבור סוערת סביב האמירות האנטישמיות שהשמיעו חבריה, בהם גם חברי פרלמנט ובכירים נוספים.

אל נועמי אמר שישראל פועלת ביחד עם דאע"ש וטען כי "יהודים שבשמם המשטר הישראלי הציוני מבצע פשעי מלחמה צריכים לדאוג - זו אותה יהירות של הנאצים". קלי תקף בבלוג שלו את פעילות הלובי היהודי והשווה בין המשטר הישראלי למשטר הנאצי.