יו"ר בית הנבחרים: "לא מסוגל לתמוך בטראמפ בשלב הזה של המרוץ"

פול ריאן, מבכירי המפלגה הרפובליקנית ומועמד בפריימריז לקראת בחירות 2012, לא מוכן להתחייב כרגע שיתמוך במועמד היחיד שנותר במרוץ בתוך מפלגתו. למרות המכה המוראלית, טראמפ זכה לתומך חדש - מושל טקסס לשעבר ריק פרי. טראמפ עצמו המשיך להתבטא בנושאי חוץ: "ממליץ לבריטניה לעזוב את האיחוד האירופי"

יו"ר בית הנבחרים: "לא מסוגל לתמוך בטראמפ (רויטרס)

למרות שנותר המתמודד היחיד בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016, כמה מראשי מפלגתו של דונלד טראמפ עדיין מסרבים להביע בו תמיכה פומבית. אחד הבכירים שבהם, יו"ר בית הנבחרים פול ריאן, הצהיר אמש (שישי) בקולו שתמיכתו עדיין לא מובטחת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עדיין לא מוכן סופית לתמוך במועמדותו של טראמפ", אמר ראיין בריאיון לרשת CNN. זוהי ההתייחסות הפומבית הראשונה של ריאן לנושא, אך גם בדברים האלו הוא אינו שולל לחלוטין תמיכה עתידית באיל הנדל"ן, שכל מתחריו במפלגה פרשו מהמרוץ.

טראמפ מצדו לא נשאר חייב. "איני מוכן לתמוך כעת במדיניות של בית הנבחרים והעומד בראשו", אמר. "נראה שבעתיד נוכל שנינו לעבוד יחד ונסכים על מה שטוב ביותר עבור העם האמריקני". טראמפ בחר להתבטא אתמול בנושאי חוץ, ושלח מסר ללונדון. "אני חושב שהגירה נעשתה בעיה חמורה באירופה ולאיחוד יש משקל בעניין הזה. לכן עזיבת האיחוד תיטיב עם בריטניה", אמר בריאיון לרשת פוקס ניוז.

מי שבחר להביע תמיכה פומבית באיל ההון הוא מושל טקסס לשעבר ריק פרי. פרי הוסיף כי הוא מוכן להתמנות לסגן הנשיא - אם טראמפ ייבחר בבחירות שייערכו ב-8 בנובמבר. פרי היה הראשון לפרוש מהפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית עוד בספטמבר שעבר, אך לא חבר מיד למי שמסתמן כמועמד הוודאי של המפלגה הרפובליקנית בבחירות הקרובות.