פרשת המיילים: ה-FBI תשאל את יועציה של קלינטון

כמה מהיועצים המובלים של הילרי קלינטון, המועמדת המובילה בפריימריז לראשות המפלגה הדמוקרטית, תושאלו ע"י ה-FBI – אך טרם נמצאו ראיות לכך שעברה על החוק. בין היתר זומנה גם הומה אבדין, שנחשבת לאחת המקורבות ביותר לקלינטון במהלך קמפיין הפריימריז הדמוקרטים ב-2008

ה-FBI תשאל את יועציה של קלינטון (רויטרס)

האם המועמדת המובילה הולכת ומסתבכת? רשת CNN דיווחה אמש (חמישי) כי כמה מיועציה של מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר הילרי קלינטון, תושאלו בימים האחרונים על-ידי ה-FBI.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוגיה המרכזית שנבחנת בפרשה היא האם קלינטון השתמשה במחשבה האישי להתכתבות בחשבון דוא"ל ששימש אותה בתפקיד מזכירת המדינה. מטרת השימוש המדובר במהלך 2009 הייתה התכתבות עם מנהיגים זרים וגורמים נוספים הקשורים בעבודת משרד החוץ האמריקני באותה עת. עד כה נחשפו מאות התכתבויות שונות, אך שאלת הפגיעה ביטחון המדינה טרם הוכרעה בידי הרשויות.

בנוסף, חרף החקירה המתמשכת, גם הפעם לא נמצאו ראיות חותכות לכך שקלינטון עברה על חוקי ביטחון המדינה בארצות הברית. בשבועות האחרונים תושאלו כמה מהגורמים המעורים בפרשה, חלקם מספר פעמים.

תזומן לתשאול בעצמה? קלינטון (רויטרס)

מבין היועצים שתושאלו בולט שמה של הומה אבדין, שנחשבה למקורבת יחסית לקלינטון. אבדין, שלקחה חלק בקמפיין הפריימריז הקודם של קלינטון, בשנת 2008, מסרבת להגיב לפי שעה לפרסומים בעניינה.

לפני כחודש, טרם הפריימריז בניו יורק, דיווחו כלי התקשורת האמריקנים כי קלינטון תתושאל בשירות החשאי "בתוך שבועות ספורים" - אך היא טרם זומנה רשמית. בשלב זה היא תוכל להמשיך לנהל את קמפיין הפריימריז שלה לראשות המפלגה הדמוקרטית, בו היא מובילה בפער ניכר על פני יריבה ברני סנדרס.