"אובמה חיזק את אירן והחליש את ישראל"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ העניק ראיון ייחודי לעיתון החרדי "משפחה", בו התייחס לאלימות כלפי יהודים וישראלים ברחבי העולם. בראיון ידידותי ואוהד כלפי ישראל, ניצל טראמפ את הבמה לתקוף את קלינטון ואובמה ולהציגם כמי שלא נאמנים לאינטרס של ישראל - והציג את יועצו החרדי הבכיר

טרמפ על שער העיתון (עיתון "משפחה")

"אלימות כלפי ישראל היא אלימות כלפינו" - כך אמר המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, בראיון מיוחד לעיתון למגזר החרדי "משפחה". בראיון אף גילה טראמפ כי אחד מיועציו הבכירים הוא יהודי חרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ האשים בראיון במרומז את הנשיא המכהן אובמה באנטישמיות. "תראה, רואים עליך שאתה יהודי חרדי", אמר טראמפ למראיין, שתהה לגבי האנטישמיות הגואה בעולם, "הם רואים אותך. הם כבר למדו שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים בלי לשלם על כך מחיר. אובמה לימד אותם את זה". הוא לא עוצר באמירה זו וממשיך להשתלח ביריביו הדמוקרטיים: "אני לא מבין למה הקהילה היהודית תומכת באובמה, או למה הם מחבבים את הילרי - אני באמת לא מבין. אולי זה מתוך הרגל. האמת? אני חושב שהוא אוהב את אירן הרבה יותר משהוא אוהב את ישראל", הוסיף.

טראמפ המשיך וביקר גם את עסקת הגרעין עם אירן. "אני חושב שאובמה הפך את אירן לחזקה ועשירה, והחליש את ישראל במובן הזה. זה מסוכן", הצהיר, "אני מאמין שנשיא אמריקאי שיבהיר שאנחנו מעריכים את הידידים שלנו ושאלימות כלפי ישראל היא אלימות כלפינו, מעביר מסר מהדהד. בכל רחבי הגולובוס כולם יקבלו את המסר: זה לא יעבור בשתיקה".

"אובמה חיזק את אירן" (רויטרס)

לראיון הצטרף גם ג'ייסון דוב גרינבלט, היועץ המשפטי הבכיר וסגן היו"ר של "קבוצת טראמפ" - ויהודי חרדי. יש שמכנים אותו "היועץ לענייני יהודים" של המועמד הרפולביקני. "כמה פעמים במהלך השנים, הייתי צריך לעזוב עסקאות באמצע בגלל שבת או חג, ומר טראמפ תמיד קיבל זאת בהבנה", העיד.

"אני זוכר שאמרתי לו פעם בחשש שאני צריך ללכת הביתה, כשהיינו בעיצומו של משא ומתן על עסקה של מיליארד דולר", נזכר גרינבלט. "עבדנו על העסקה הזו שבועות ארוכים ואפילו ישנתי במשרד כמה לילות, אבל מצאתי את עצמי עוזב - לחג של שלושה ימים! פחדתי לומר למר טראמפ", הודה, "אבל בסוף מצאתי את האומץ. הוא הסתכל עלי ואמר, 'ג'ייסון, לך הביתה, תשב עם המשפחה, תתפלל, תיהנה. נמשיך אחרי החג'".