טראמפ נשאר לבד: קייסיק פרש

איש העסקים דונלד טראמפ סלל באופן סופי את דרכו כמועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, לאחר שהמתמודד האחרון ג'ון קייסיק הודיע על פרישתו מהמרוץ

ג'ון קייסיק (רויטרס)

טראמפ נשאר לבד: עכשיו זה רשמי, במהלך היום דיווחו ברשת NBC כי מושל אוהיו, ג'ון קייסיק, צפוי להודיע על השעיית מסע הבחירות שלו אחרי שסיים שלישי ואחרון הלילה באינדיאנה. הלילה (רביעי) הגיעה הודעת הפרישה הרשמית. קייסיק היה המתמודד הרפובליקני האחרון שנותר במרוץ מול דונלד טראמפ, מה שמותיר את המיליארדר השנוי במחלוקת למועמד הסביר של המפלגה הרפובליקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעודי פורש מהקמפיין, אני מעמיק את אמונתי שהאל יראה לי את הדרך קדימה בה אגשים את התכלית של חיי", אמר קייסיק במעמד הפרישה. טראמפ מצידו כבר הודיע: "שוקל שקייסיק יהיה סגני".

המיליארדר טראמפ, כוכב הריאליטי לשעבר, שמעולם לא החזיק במשרה ציבורית, זכה הלילה בניצחון בפריימריז באינדיאנה והכריח את יריבו העיקרי, הסנאטור טד קרוז לפרוש. הפרישה של המתמודדים האחרים והנצחון של טראמפ סוללת עבורו את הדרך, כמעט בוודאות, להתמודד כנציג המפלגה בבחירות הכלליות שיערכו ב-8 בנובמבר, כנראה נגד מזכירת המדינה לשעבר, הילרי קלינטון שאמנם הפסידה הלילה לסנטור ברני סנדרס, אבל צפויה להשיג את המועמדות.

נשאר לבד במרוץ. טראמפ (רויטרס)

האתגר המיידי של איש העסקים מניו יורק הוא לתקן את הקרעים במפלגה הרפובליקנית שמתקשה לעקל את המועמדות שלו. נאמני המפלגה הרפובליקנית עדיין מזועזעים מהסגנון של טראמפ, מה שמוגדר פעמים רבות כבריונות, הערותיו המזלזלות כלפי נשים וההצעה לבנות חומה בגבול עם מקסיקו ולגרש 11 מיליון מהגרים בלתי חוקיים.

בסדרה של ראיונות שטראמפ העניק היום לרשתות הטלוויזיה, הוא הבהיר שהוא יכול לאחד את המפלגה בעדו, אבל אמר כי "בכנות, יש כמה אנשים שאני ממש לא רוצה. אנשים יצביעו בשבילי. הם לא מצביעים למפלגה". טראמפ גם מכוון את האש לעבר קלינטון. בראיון ל-MSNBC, הוא אמר "היא אסון, והיא תהיה אסון כנשיאה".

עם מינויו כמעט מובטח, טראמפ מחפש עכשיו בן זוג לריצה לבית הלבן. הוא אמר לרשת ABC שהוא יבחר ברפובליקני עם ניסיון פוליטי. כך או כך, זה נראה שהניצחון של טראמפ באינדיאנה מסכם קמפיין מרשים שלא יאפשר לאנשי המפלגה הרפובליקנים להתנגד לו גם בוועידת המפלגה ביולי הקרוב "כולנו צריכים להתאחד להתמקד כדי להביס את קלינטון" אמר היום ריינס פריבוס מראשי המפלגה ומארגני הוועידה ביולי.