קמרון תקף את קורבין: "חזור בך"

ראש ממשלת בריטניה קרא לראש מפלגת הלייבור לחזור בו מהאמירות לפיהן ארגוני חמאס וחיזבאללה הם חבריו. במקביל, השעה היום קורבין שני חברי מפלגה נוספים בשל אמירות בעייתיות. "המשטר הישראלי הציוני מבצע פשעי מלחמה", כתב בבלוג שלו חבר מועצת העיר העיר ניו פורט

ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון תקף היום (רביעי) בפרלמנט את ראש מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין, וקרא לו לחזור בו מהאמירות לפיהן ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה הם חבריו. "חמאס וחיזבאללה מאמינים שיש לרצוח יהודים, לא רק בישראל אלא בכל העולם", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קורבין צריך לנצל את ההזדמנות הזו אם הוא רוצה לפתור את בעיית האנטישמיות במפלגת הלייבור, ועכשיו זה זמן טוב להתחיל", הוא המשיך. "תחזור בך מהאמירה שהם חברים שלך".

"מפלגת הלייבור היא מפלגה אנטי גזענית ואין בה מקום לאנטישמיות", הבהיר היום קורבין, לאחר שהשעה מתפקידם שני חברים נוספים. "השעינו את החברים שפעלו או הביעו דעות אנטישמיות והפעלנו ועדת חקירה בנושא. קמרון התייחס לדברים שאמרתי כשניסיתי לעודד שיחות שלום ולא לתמוך בארגונים האלה, אני לא חבר שלהם".

 יותר מ-50 חברי מפלגה הורחקו

עוד שני חברים מהלייבור הבריטית הושעו היום במסגרת מה שמוגדר "המשבר האנטישמי" במפלגה, שהולך ומחריף לקראת הבחירות האזוריות במדינה מחר. על פי רשת סקיי, זה מביא את מספר המורחקים מהמפלגה ל-18. אמש דיווחה התקשורת הבריטית שיש יותר מחמישים חברי מפלגה שהורחקו מהמפלגה על רקע אמירות אנטישמיות.

על פי הדיווח, הורחקו מיקדאד אל נועמי, חבר המפלגה ממחוז ניו-פורט, וטרי קלי, חבר המפלגה ממחוז רנפורשייר. כמו כן, בעניינם של השניים מתנהלת חקירה. במהלך השבוע האחרון מפלגת הלייבור סוערת סביב האמירות האנטישמיות שהשמיעו חבריה, בהם גם חברי פרלמנט ובכירים נוספים.

"ישראל מבצעת פשעי מלחמה". אל נועמי (טוויטר)

אל נועמי אמר שישראל פועלת ביחד עם דאע"ש וטען כי "יהודים שבשמם המשטר הישראלי הציוני מבצע פשעי מלחמה צריכים לדאוג - זו אותה יהירות של הנאצים". קלי תקף בבלוג שלו את פעילות הלובי היהודי והשווה בין המשטר הישראלי למשטר הנאצי.

הפרשה תעלה במושבים בפרלמנט?

ראש מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין נאלץ גם להשהות את חברו ובן בריתו - ראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון, שטען כי היטלר תמך בציונות ובלאומיות היהודית. גם חברת הפרלמנט שהוגדרה כאחת ההבטחות של הלייבור, נאז שאה, הושעתה. במפלגה השמאלית על המפה הפוליטית הבריטית, לקראת הבחירות האזוריות מחר, מודאגים מכך שההתבטאויות (חלקן בנות כמה שנים) יעלו ללייבור בלמעלה ממאה מושבים או משרות ציבוריות.