האנטישמיות בלייבור: 50 הושעו בחשאי

במפלגה מחריפים את הצעדים נגד ההתבטאויות הגזעניות והאנטי ישראליות שהשמיעו לאחרונה חבריה ולפי דיווח ב"טלגרף" השעו בחשאי עשרות נציגים. יו"ר המפלגה קורבין מנסה להרגיע את הרוחות וטוען שמדובר בקומץ שסרח

הסערה בלייבור נמשכת (רויטרס)

הסערה במפלגת הלייבור הבריטית נמשכת לאחר שנחשף אמש (שני) כי המפלגה השעתה בחשאיות כ-50 מחבריה בשבועות האחרונים בשל אמירות גזעניות ואנטישמיות. על פי הדיווח באתר ה"טלגרף" הבריטי, ההשעיה היא צעד בניסיון לבלום את המשבר שחווה המפלגה בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק בשבוע שעבר הושעו שני בכירים במפלגת השמאל הבריטית בשל התבטאויות נגד ישראל ואתמול הודיעה המפלגה על השעיית שלושה חברים נוספים מאותה סיבה. סלים מולה, לשעבר ראש עיריית בלקבורן, הושעה לאחר שרמז שישראל עומדת מאחורי דאע"ש. איליאס עזיז, חבר מועצת העיר נוטינגהאם, הושעה לאחר שטען ש"מקומם של ישראל והיהודים בארצות הברית" וחוסיין שאה הושעה לאחר שכתב לכדורגן הישראלי יוסי בניון: "ישראל מבצעת פשעים כמו הנאצים".

"מדובר בקבוצה קטנה של אנשים". קורבין (רויטרס)

גורם בכיר במפלגה אמר כי השעיות אלו שפורסמו בציבור הן רק קצה הקרחון של פעילות המפלגה נגד הגזענות. במקביל הודה מנהיג המפלגה ג'רמי קורבין לראשונה כי אכן קיימת בעיה במפלגתו, אך אמר כי היא אינה גדולה. "ישנה קבוצה מאוד קטנה של אנשים שאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר", אמר קורבין. "בשל כך הודענו על השעייתם וחקירתם".

בראיון לערוץ 4 הבריטי, התייחסה לראשונה חברה בממשלת הצללים, שרת החינוך לוסי פאוול, למצב המפלגה. "רואים בבירור שישנה בעיה של אנטישמיות בלייבור", אמרה פאוול. "לכן אנו נוקטים פעולות מהירות כדי לעקור אותה מהשורש".