פלורידה: סוכל פיגוע בבית כנסת

סוכני FBI עצרו אדם שתיכנן להשליך מטען חבלה על מתפללים בבית כנסת בדרום פלורידה ביום שישי האחרון. "כולם אומרים 'אני חי בעיירה קטנה, זה לא יכול לקרות כאן' - אבל הדבר העצוב הוא שזה קורה בכל מקום", אמר אחד התושבים המזועזעים

סוכני FBI עצרו חשוד בתכנון פיגוע (אילוסט (רויטרס)

סוכני FBI עצרו גבר שתיכנן להשליך מטען חבלה לתוך בית כנסת בדרום פלורידה ביום שישי האחרון - כך מדווחת הטלוויזיה המקומית. הפיגוע אמור היה להתבצע בעת תפילות שביעי של פסח, אז בית הכנסת היה עמוס מתפללים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, העצור הוא גבר שככל הנראה התאסלם. "תודה לאל שעצרו אותו - אם לא היו עושים זאת, היה קורה דבר נורא", אמרה סטפני לוין, תושבת השכונה, "אנחנו הולכים לשם לתפילות, זה יכול היה להיות אנחנו".

תושב נוסף, ריצ'רד לווינסון, אמר כי הופתע מהדיווח. "כולם אומרים 'אני חי בעיירה קטנה, זה לא יכול לקרות כאן' - אבל הדבר העצוב הוא שזה קורה בכל מקום", אמר. התושבת קים טפר דווקא לא הופתעה. "זה עולם מפחיד, ואני לא חושבת שיש מקום שהוא בטוח", הסבירה.

גורמים בקהילה ביקשו להזכיר כי היות והחשוד נעצר עוד לפני שיצא לדרכו, בית הכנסת ומתפלליו מעולם לא היו בסכנה ממשית. ב-FBI סירבו להגיב על הדיווח, אך ערוץ הטלוויזיה המקומי 7News מדווח כי החשוד יובא בפני שופט פדרלי עוד השבוע.