"להעיף את ליוינגסטון מהמפלגה"

הלורד היהודי-בריטי מייקל לוי, חבר בכיר במפלגת הלייבור, תקף בחריפות את חברו למפלגה קן ליווינגסטון על הדברים שאמר לפני כשלושה ימים בדבר תמיכת היטלר בציונים. "צריך לקרוע את כרטיס חבר המפלגה שלו לחתיכות", אמר והדגיש כי על ראש המפלגה ג'יימי קורבין לנקוט צעדים תקיפים בנושא

במפלגת הלייבור הבריטית מותחים ביקורת חריפה נגד קן ליווינגסטון, אחד מחבריה, שגם היום (ראשון) ממשיך לעמוד מאחורי אמירתו לפיה היטלר תמך בציונים לפני שהשתגע ורצח יהודים. "צריכים להעיף אותו מהמפלגה", אמר הלורד היהודי-בריטי מייקל לוי, חבר בכיר במפלגה המבקר כעת בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו חדשות 2 בפייסבוק

"הייתי נציג של ה"לייבור" בבית הלורדים במשך כמעט 20 שנה, וכל הקהילה היהודית הרגישה שלייבור מאוד חיובית עבור הקהילה", הסביר הלורד לוי שנשאל אם מפלגתו הפכה לאנטישמית באחרונה. "אף פעם לא היתה השאלה בנוגע לכך שמפלגת הלייבור עשויה להיחשף - אפילו בטעות - כמפלגה אנטשמית. האירועים האחרונים היו באמת די נוראיים, אך עם זאת קיימות בעיות שיש להתייחס אליהם".

"יש אנשים במפלגה שאמרו דברים ועשו דברים שפשוט לא מתקבלים על הדעת", אמר לוי. "חייבת להיות לנו מדיניות מוחלטת של 'אפס סובלנות' במפלגה, ולמעשה בכל מפלגה פוליטית שהיא, כלפי האנטישמיות".

הלורד לוי המשיך וחזר והביע זעזוע מדבריו של ליוינגסטון, וכינה אותם "מחפירים". "זו ממש בושה וחרפה" טען. "הוא הושעה מהמפלגה, ועד כמה שזה תלוי בי, צריכים להעיף אותו מהמפלגה, לקרוע את כרטיס המפלגה שלו לחתיכות ולעולם לא לאפשר לו לדבר בכל צורה שהיא בשם המפלגה".

כשנשאל אם לג'רמי קורבין, העומד בראש מפלגתו, יש מספיק כוח בכדי להשיב את היחסים בין המפלגה למדינת ישראל וליהודים בעולם לקדמותם, טען לוי כי זו הזדמנות עבור ראש המפלגה לעמוד לצד הקהילה היהודית. "הוא צריך לנקוט צעדים אינני סבור שקורבין פעל מספיק במהירות ובנחישות", אמר. "הוא מינה ועדה שתעסוק בנושא. אבל זו ההזדמנות שלו לעמוד לצד הקהילה היהודית ולהצהיר על הבנתו כלפי מדינת ישראל והאמונה בה, ועל ביטחונה של מדינת ישראל. עליו לעשות זאת במהרה כי אם לא יעשה זאת, כולנו נצטרך לחשוב ברצינות כיצד לפעול".