חברת הפרלמנט היהודייה חושפת את ההודעות האנטישמיות

מפלגת הלייבור בבריטניה מצאה את עצמה בלב הסערה האנטישמית שעורר קן ליווינגסטון. לוסיאנה ברגר, חברת פרלמנט מטעם המפלגה, הציגה בחשבון הטוויטר שלה את הודעות הנאצה, האיומים והקללות שהיא מקבלת לטענתה על בסיס קבוע - על רקע יהדותה. מועמד הלייבור לראשות עיריית לונדון חושש מהשפעת האירועים האחרונים על סיכוייו

חברת הפרלמנט לוסיאנה ברגר (יח"צ)

בצל הסערה שפרצה בבריטניה סביב ההתבטאויות האנטישמיות של חברי הפרלמנט מטעם הלייבור קן ליווינגסטון ונאז שאה, מפרסמת חברתם למפלגה לוסיאנה ברגר חלק ממכתבי הנאצה והקללות הקשות שהיא מקבלת. ברגר בת ה-34 טוענת שמדובר באלפי הודעות ומיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברגר מציגה הודעות רבות שקיבלה בטוויטר ובוואטסאפ בהן מופיע הטלאי הצהוב בצורת מגן דוד שאולצו היהודים לענוד בשואה. בהודעות אחרות מתארים אותה כבעלת אף ארוך או כקמצנית, עושים שימוש בכינויים כמו "חזירה" ואף מאיימים לאנוס ולהרוג אותה בגלל יהדותה.

איורים איומים וקללות (דף הטוויטר של לוסיאנה ברגר)

חברת הפרלמנט הצטרפה אמש לקריאה למפלגתה להתנער מראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון, שאמר כי "היטלר היה ציוני". היא הבהירה כי "אין מקום לאמירות כאלה במפלגה שלנו" ואמרה שהאנטישמיות עדיין מסכנת את היהודים.

איורים איומים וקללות (דף הטוויטר של לוסיאנה ברגר)

חברת הפרלמנט מליברפול כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "למי שיש ספק, זאת רק דוגמה קטנה לצורת ההתבטאות של האנטישמיות ב-2016, זה אמיתי מאוד". גולש בשם AntiRacist Hitler כתב לה בתגובה: "לוסיאנה ברגר, תעברי לישראל, אין לך מקום באירופה, זה רק יהיה גרוע יותר".

קן ליווינגסטון - היטלר היה ציוני (חדשות 2)

התבטאותו השנויה במחלוקת של ליוונגסטון נמצאת גם היום בכותרות בבריטניה, אחרי שסאדיק חאן, מועמד הלייבור לראשות עיריית לונדון שנמצא בעיצומו של קמפיין הבחירות, טען שההתבטאות האנטישמית עשויה לפגוע בסיכוייו לזכות. "אני חושב שההתבטאות של קן ליווינגסטון גורמת ליהודים בלונדון להרגיש שאין להם מקום במפלגה".