אובמה בארוחה השנתית עם הכתבים: "טראמפ רק רצה לקדם את המלון שלו"

הנשיא האמריקני אירח בפעם האחרונה את כתבי הבית הלבן באירוע השנתי שמאופיין בקלילות והומור. הנשיא ניצל את הבמה וצחק על כל המועמדים להחליפו כשהוא לא חסך ביקורת מאף אחד מהם. "הילרי היא כמו דודה שפתחה פייסבוק", עקץ, ולא שכח גם את היריב העיקרי שלה: "טראמפ רצה לקדם את עסקיו ואיכשהו הגיע לוועידת המפלגה"

נשיא ארה"ב ברק אובמה ערך הלילה (שבת) את ארוחת הערב השנתית לכתבי הבית הלבן, בפעם האחרונה בכהונתו. בהתאם למסורת, נאום הנשיא בארוחה היה למעשה מופע סטנד אפ רווי בדיחות, כשהפעם הבחירות בארה"ב והמועמדים משני הצדדים תפסו מקום מרכזי בדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה בחר גם הפעם להקדיש חלק גדול מנאומו לבדיחות ועקיצות כלפי חבריו בפוליטיקה האמריקנית, והפגין גם לא מעט הומור עצמי. אחת ה"קורבנות" לבדיחות של הנשיא הייתה המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון. "אתם חייבים להודות שהפנייה של הילרי לקהל הצעיר זה כמו כשהדודה הזקנה שלכם פתחה פייסבוק", אמר הנשיא. "היי אמריקה, קיבלתם את הנדנוד שלי?".

"רק רצה לקדם את עסקיו" (רויטרס)

לאחר מכן צחק אובמה גם על יריבה בפריימריז הדמוקרטי ברני סנדרס, שנכח בארוחה. "ברני, אתה הפנים הצעירות של המחנה", אמר אובמה למועמד בן ה-74. "אתה נראה מיליון דולר - או כמו 37 אלף תרומות של 27 דולר".

"כמו הדודה המבוגרת שפתחה פייסבוק" (רויטרס)

כמובן שגם היריבים הרפובליקנים זכו ללא מעט עקיצות. הנשיא פתח ואמר שבארוחת הערב של המפלגה נשאלו הסועדים אם הם רוצים דג או בשר ורבים מהם השיבו "פול ראיין" - דובר הרוב הרפובליקני בסנאט, שייתכן וימונה למועמד לנשיאות על חשבונם של המתמודדים טראמפ וקרוז.

על המועמד המוביל של הרפובליקנים דונלד טראמפ אמר אובמה: "הוא התמודד לנשיאות כדי לקדם את המלון שלו, ואיכשהו הגיע עד לוועידת המפלגה בקליבלנד. אני נפגע שהוא מוותר על הופעה בחדר מלא כתבים מצלמות".