ליווינגסטון: "נתניהו מסכים איתי"

חבר הפרלמנט הבריטי וראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון מסרב לחזור בו, לאחר שטענתו כי היטלר היה ציוני עוררה סערה. בריאיון לתכנית רדיו התייחס ליווינגסטון לנאום של נתניהו נגד המופתי של ירושלים ואמר: "אני מזמין את נתניהו להגן עליי כי הוא בבירור מסכים עמי"

אחרי שטען שהיטלר היה ציוני וסירב לחזור בו ולהתנצל, חבר הפרלמנט הבריטי מכה שוב: בריאיון לתכנית רדיו בבריטניה הסביר קן ליווינגסטון, לשעבר ראש עיריית לונדון, כי לדעתו הוא דווקא אמור לקבל תמיכה מראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש ממשלת ישראל נאם בפני הקונגרס הציוני העולמי ואמר שהיטלר לא רצה להשמיד את היהודים, רק לגרש אותם", אמר ליווינגסטון בהתייחסו ל"נאום המופתי" של נתניהו שעורר מחלוקת בישראל. "אני מזמין את נתניהו לבוא הנה ולהגן עליי כי הוא מסכים בעליל למה שאמרתי".

אמש ניסה ראש מפלגת הלייבור הבריטית ג'רמי קורבין להיחלץ מהמשבר התדמיתי שאליו נקלעה המפלגה - והציג תכנית למאבק באנטישמיות ובגזענות בתוך מפלגתו. יממה לאחר שהשעה את קן ליווינגסטון, הצהיר קורבין כי יציע קוד פנימי למאבק בתופעות אלו.

"תוך חודשיים יוגש דוח, לאחר התייעצות עם הקהילה היהודית ומיעוטים אחרים, כדי לקבוע את העקרונות והקווים המנחים", אמר קורבין. "אנחנו מפלגה שמתנגדת לגזענות ביסודה, ויש לנו היסטוריה מפוארת של מאבק בגזענות. פעלתי נגד הנושא כל ימיי, והקהילה היהודית היא חלק מהמפלגה ומהחיים הפוליטיים בבריטניה כבר יותר ממאה שנים".