רוסיה: על מטוסי ארה"ב להפסיק לטוס קרוב לגבול

שר ההגנה הרוסי התייחס לתקרית שנמנעה אתמול מעל הים הבלטי, בה מטוס קרב רוסי "ביצע תמרון מסוכן", לדברי הפנטגון, סמוך למטוס אמריקני. "לחיל האוויר האמריקני יש שתי אופציות: "להפסיק לטוס סמוך לגבול או להזדהות", אמר השר

תקרית מסוכנת נוספת נמנעה (CNN)

שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו אמר היום (שבת) כי על מטוסי חיל האוויר האמריקני "להפסיק לטוס בסמוך לגבול האווירי של רוסיה". את הדברים אמר בהתייחסו לתקרית בה מטוס רוסי ביצע תמרון מסוכן סמוך למטוס אמריקני בים הבלטי ביום שישי. לחילופין, הוסיף שויגו, היה על המטוסים האמריקנים להגיב לשדרים ולהזדהות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד ההגנה הרוסי אישרו כי מטוס קרב רוסי נשלח לעבר כלי טיס אמריקני שהתקרב לגבול מעל הים הבלטי. זאת, לדברי המשרד, משום שכלי הטיס כיבה את המכשיר שנועד לזהות אותו.

אתמול אישר גורם במשרד ההגנה האמריקני אישר כי נמנעה התנגשות אווירית נוספת בין חיל האוויר האמריקני לרוסי: לפי הדיווח ברשת CNN, מטוס הקרב הרוסי ביצע תמרון באוויר ("גלגול-חבית") על מנת לחמוק מהפגיעה. לדברי הפנטגון, המטוס ביצע סיור שגרתי במרחב אווירי בינלאומי, וכי המטוס הרוסי ביצע מהלך "בלתי מקצועי ולא בטיחותי", כשהתקרב למרחק של 30 מטרים בלבד ממנו.

""מהלך בלתי מקצועי" (SKY NEWS)

"כל הטיסות של חיל האוויר הרוסי מתבצעות בהתאם לחוק הבינלאומי בנוגע למרחב אווירי", אמר שויגו בהצהרה לעיתונאים. "לחיל האוויר האמריקני יש שתי אופציות: לא לטוס במרחק כזה מהגבול הרוסי או להדליק את המכשיר שנועד לזיהוי כלי הטיס".