על הכוונת של דאע"ש: תושבי ניו יורק

רשימה של אלפי שמות וכתובות מגורים של תושבי העיר ניו יורק פורסמה ברחבי הרשת, ככל הנראה בידי קבוצת האקרים המזוהים עם ארגון הטרור הרצחני. במקביל, בנאט"ו מזהירים כי ארגוני פשיעה מספקים לארגון סיוע וכלי נשק

אילוסטרציה (על הכוונת של דאע"ש: תושבי ניו יורק)

קבוצת האקרים המזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית פרסמה אתמול (שישי) ברחבי הרשת רשימה של שמות, כתובות מגורים וכתובות דואר אלקטרוני של אלפי תושבים בעיר ניו יורק, ועודדו את פעילי ארגון הטרור לפגוע בהם. כך דווח בסוכנויות הידיעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרת ניו יורק יצרו קשר עם התושבים שהוזכרו ברשימות כדי להודיע להם על הפרסום, אך לדברי מקור ברשות אכיפת החוק, לא קיים איום ממשי עליהם.

בשירות החשאי האמריקני אמרו כי "ה-FBI מודיע באופן שגרתי ליחידים וארגונים על כל מידע שמתגלה במהלך חקירה ועלול להיות לו אופי מאיים". חלק מהפרטים שפורסמו ברחבי האינטרנט, עם זאת, היו לא מעודכנים.

מקבלים סיוע מארגוני פשיעה? (על הכוונת של דאע"ש: תושבי ניו יורק)

בתוך כך, אתמול דווח כי בכיר בנאט"ו טען שארגון הטרור הרצחני מקבל אספקה מארגוני פשיעה (מאפיה) באירופה ובמזרח התיכון. לטענתו, הארגונים מספקים לדאע"ש כסף, דרכונים מזויפים ואף כלי נשק. באיטליה, עם זאת, נטען כי תא דאע"ש (שכמה מפעיליו נחשפו אמש) חושש מלפעול באזורי השליטה של המאפיה האיטלקית/סיציליאנית.