ביינר: "טד קרוז הוא השטן בהתגלמותו"

ג'ון ביינר, מי שהיה האיש החזק בבית הנבחרים האמריקני, החליט לשבור שתיקה ביחס לבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקנית, וביקר בצורה קשה את טד קרוז ולכנותו "השטן בהתגלמותו". בשיחה בפני סטודנטים מאוניברסיטת סטנפורד אמר ביינר כי בבחירות הכלליות יצביע דווקא לדונלד טראמפ, שזוכה לביקורת צוננת במפלגה הרפובליקנית

שובר שתיקה ארוכה. ביינר

לא כל המפלגה נגד טראמפ: יו"ר בית הנבחרים האמריקני לשעבר, ג'ון ביינר, יוצא למתקפה חריפה נגד התקווה הגדולה של המפלגה הרפובליקנית לעצירת דונלד טראמפ - הסנטור טד קרוז, ומכנה אותו "השטן בהתגלמותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההתבטאות חשף אתמול (חמישי) לראשונה עיתון הסטודנטים "סטנפורד דיילי" של אוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה. ביינר חשף בפני הסטודנטים את דעתו על כל אחד מהמועמדים לראשות המפלגה הרפובליקנית.

בעוד טראמפ כונה על ידו כחבר למסרונים ושותף למשחקי גולף במשך שנים, דעתו של היו"ר לשעבר על קרוז הייתה יותר בוטה. "יש לי חברים דמוקרטים וחברים רפובליקנים", הוא אמר. "אני מסתדר כמעט עם כולם, אבל מעולם לא עבדתי עם בן זונה אומלל שכזה בכל חיי".

בניגוד לראשי הממסד הרפובליקני שחששו מנסיקתו של טראמפ, ביינר אמר כי הוא דווקא מתכוון להצביע עבור איל הנדל"ן מניו יורק בבחירות הכלליות לנשיאות אם הוא אכן יהיה הנציג הרפובליקני.

העבר רודף אחריו. קרוז (רויטרס)

קרוז: "ביינר הוציא את הטראמפ הפנימי שלו"

קרוז מיהר להגיב למילים הקשות שהטיח בו ביינר וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "תאמרו לי שוב מי יעמוד מול וושינגטון? טראמפ, השותף למסרונים ולגולף של ביינר, או קרלי ואני?". בכך דאג קרוז להמשיך ולשווק את קרלי פיורינה, שפרשה בשלב מוקדם יותר מהמירוץ הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, אך מונתה ביום רביעי למועמדת לסגנית הנשיא.

"אני לא כל כך מכיר את האיש, נפגשתי איתו פעמיים או שלוש", אמר קרוז מאוחר יותר על ההתבטאות של ביינר, במסיבת עיתונאים שקיים באינדיאנה. "הדברים שאמר מוכיחים מה פגום במה שקורה בוושינגטון. הוא הוציא את הטראמפ הפנימי שלו".

הסכסוך בין השניים החל בשנת 2013, אז חבר קרוז כסנטור ממדינת טקסס לקבוצת "מסיבת התה" השמרנית, שעמדה מאחורי השבתת הממשל בארה"ב למשך 16 ימים בעקבות משבר רפורמת הבריאות שביקש הנשיא אובמה להעביר. השבתת הממשל הזו בוצעה למרות התנגדותם העזה של מנהיגי המפלגה הרפובליקנית, וביינר ביניהם.