הסנאטור טד קרוז בחר את סגניתו במירוץ לבית הלבן

המתמודד הרפובליקני טד קרוז הודיע שבחר במתמודדת לשעבר קרלי פיורינה להיות סגניתו במידה וייבחר לייצג את המפלגה. טראמפ לא פספס את ההזדמנות והגיב שזו בחירה גרועה: "לא מפני שהיא אישה". אצל הדמוקרטים ברני סנדרס מפטר אנשי צוות בקמפיין

בחר את הסגנית. קרוז (רויטרס)

הסנאטור האמריקני שמנסה להיות המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית הודיע אמש (רביעי) שהוא בוחר במתמודדת לשעבר קרלי פיורינה להיות סגניתו. התגובות לא איחרו להגיע ודונאלד טראמפ תקף את הבחירה מספר שעות לאחר מכן. בצד הדמוקרטי, דיווחים על פיטורים במטה הבחירות של ברני סנדרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טד קרוז הוא התקווה האחרונה של המפלגה הרפובליקנית לנצח את דונאלד טראמפ בדרך לבחירות הכלליות מול הדמוקרטים. איש מסיבת התה מטקסס ערך אמש אירוע בחירות בו הכריז שבחר בקרלי פיורינה, המתמודדת לשעבר ומנכ"לית HP לשעבר, כשותפתו למירוץ וסגנית הנשיא במידה וייבחר.

בסבב הבחירות המוקדמות האחרון, ביום שלישי, הפסיד קרוז בכל חמשת המדינות שהצביעו וסיכוייו לנצח ולקבל את המינוי הרפובליקני קטנו משמעותית.

המתמודד הרפובליקני המוביל דונאלד טראמפ תקף מספר שעות מאוחר יותר את הבחירה של קרוז בפיורינה "לא משום שהיא אישה, קרלי פשוט לא הדהדה מספיק", טען. טראמפ טען שהבחירה של קרוז בפיורינה לא תעזור לסנאטור בבחירות, וכי הבחירה היא "מוקדמת מדי", לדבריו.

לא בטוח שעדיין מחייך. סנדרס (רויטרס)

במקביל, בצד השני של המירוץ, דיווחים במפלגה הדמוקרטים מצביעים על כך שהמתמודד היהודי ברני סנדרס החל לפטר חלק נרחב מאנשי צוות הקמפיין שלו. אמנם אלו לא הפיטורים הראשונים במטה הבחירות של המתמודד המפתיע, אך אלו המשמעותיים ביותר עד כה. ממטה הבחירות של סנדרס נמסר שהוחלט להתמקד בקמפיין הבחירות בקליפורניה שמתקיים ביוני ולהמעיט בפעילות ביתר המדינות.