אחרי 47 שנה: נמצא קורבן שמיני של צ'רלס מנסון?

זה לקח יותר מארבעה עשורים, אבל משטרת לוס אנג'לס הצליחה לזהות את "ג'יין דו מספר 59", צעירה בת 19 שנמצאה עם 150 דקירות על גופה סמוך לבית משפחת מנסון הידועה לשמצה - בזכות דגימת DNA שסיפקה אחותה. כעת חוקרים במשטרה האם מדובר בקורבן שמיני של "משפחת" הרוצחים שהטילה אימה על תושבי העיר בסוף שנות ה-60

צ'רס מנסון. נמצא קורבן שמיני? (ויקיפדיה)

47 שנה אחרי הטבח המזעזע שביצעו צ'ארלס מנסון וחסידיו בשבעה בני אדם, התפתחות בפרשת הרצח שהסעירה את ארה"ב. משטרת לוס אנג'לס זיהתה גופת צעירה שנדקרה 150 פעמים בשנת 1969 בסמוך לבית משפחת מנסון. הצעירה, שעד כה הייתה ידועה כ"ג'יין דו מספר 59", זוהתה כריט ג'ורבסטון, צעירה קנדית בת 19 שעברה באותה השנה ממונטריאול ללוס אנג'לס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופתה של ג'ורבסטון אותרה ב-16 בנובמבר 1969 על ידי חובב ציפורים שעבר באזור במקרה. החוקר לואיס ריוורה אמר למגזין האמריקאי "People" כי טרם נשללה האפשרות שמשפחת מנסון הייתה מעורבת ברצח.

לדבריו, קצה החוט הטוב ביותר שיש למשטרה הוא מקור המכונה "ג'ון", שאותו ג'ורבסטון פגשה בטורונטו לפני שטסה ללוס אנג'לס לפגוש אותו בקיץ 1969. "זה היה אישי - או מטורף רצח אותה, או בן זוג לשעבר", אמר ריוורה.

היות וגופתה של ג'ורבסטון נמצאה בסמיכות לבית המשפחה ובשל המצב הקשה בו נמצאה, במשך שנים העריכו רבים כי המשפחה קשורה למותה. כעת עובדים במשטרה על פיצוח המקרה. "לאף אחד לא מגיע מה שקרה לה", אמר החוקר ריוורה. "התפקיד שלנו הוא לגלות מי אחראי לכך ולדאוג שייעשה עמם הצדק".

"ההורים חשבו שהיא פשוט חיה את חייה"

לדברי המשטרה, הגופה זוהתה באמצעות בדיקת DNA לאחר שאחותה של ג'ורבסטון זיהתה תמונה של הגופה שפורסמה ברשת. האחות אנה סיפרה למגזין כי ריט הייתה "רוח חופשיה ומאושרת", ונסעה ללוס אנג'לס בעקבות האהבה לאותו "ג'ון". היא הספיקה לשלוח למשפחתה גלויה בה דיווחה כי מצאה דירה והיא מאושרת, לפני שנעלמה.

הוריה מעולם לא דיווחו על היעלמותה היות והניחו כי היא פשוט חיה את חייה הרחק מהבית, הסבירה האחות אנה, אך לאחר זמן מה הבינו כי היא ככל הנראה מתה. "זו הייתה כזו תחושה עצובה, חסרת אונים, לא לדעת", סיפרה. "אחרי כל השנים הללו, פתאום אנו מקבלים עובדות קשות: אחותי הקטנה נרצחה באכזריות".

צ'רלס מנסון התפרסם ב-1969 כמנהיג "משפחה" של רוצחים צעירים. מנסון הורשע ברצח שבעה בני אדם, בהם השחקנית ההריונית שרון טייט שהייתה נשואה לבמאי הנודע רומן פולנסקי. במשך השנים נפוצו שמועות על קורבנות אפשריים של המשפחה, בהם מטיילים שהגיעו לחווה ולא נראו שנית, וכן צעירים שברחו מהבית והצטרפו למשפחה, אך לא מצאו חן בעיניהם. עם זאת, גופותיהם מעולם לא אותרו ומשכך השמועות לא נחקרו.