המחבל מפריז הוסגר לרשויות בצרפת‎

הרשויות בצרפת ובבלגיה הכריזו על השלמת תהליך ההסגרה של המחבל סלאח עבד א-סלאם, שהיה מבין מבצעי פיגועי הטרור בפריז בנובמבר האחרון. א-סלאם נלכד בחודש שעבר בתום מצוד נרחב, לאחר שהוגדר כמבוקש ברחבי אירופה כולה

סלאח עבד א-סלאם (רויטרס)

הרשויות בבלגיה הסגירו היום (רביעי) לידי הצרפתים את סלאח עבד א-סלאם, החשוד בביצוע סדרת הפיגועים שהרעידה את פריז בחודש נובמבר האחרון. עבד א-סלאם (26) הוגדר כפושע הנמלט המבוקש ביותר ברחבי אירופה כולה, עד ללכידתו בחודש מרס לאחר מצוד ממושך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההודעה שנמסרה בידי נציגי הרשויות בבלגיה ובצרפת, יובא עבד א-סלאם בידי שופט בפריז כבר במהלך היום. "עבד א-סלאם נמסר לגורמי אכיפת החוק בצרפת כבר בשעות הבוקר המוקדמות", אמר התובע הבלגי. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי המחבל מוחזק כעת בבידוד במתקן כליאה אזורי בפריז.

מעצרו של עבד א-סלאם, שזוהה עם ארגון דאע"ש, התרחש כארבעה ימים לפני מתקפת טרור אחרת שהתרחשה במספר מוקדים בבלגיה. בחקירתו טען עבד א-סלאם כי שימש כגורם הלוגיסטי בחוליית הטרור שביצעה את שורת הפיגועים בפריז, בהם הירי במהלך הופעתה של להקת "איגלז אוף דת' מטאל" בתיאטרון הבטקלאן.

לדברי החוקרים, עבד א-סלאם התכוון לפוצץ עצמו באצטדיון בעיר, אולם נסוג מכך ברגע האחרון. "מה שחשוב לנו הוא שהוא יזכה במשפט הוגן", אמרו עורכי דינו עם פרסום הצהרת ההסגרה לידי הצרפתים. "חשוב לנו שהוא יישפט על מעשים שעשה, ולא על כאלו שלא היה לו חלק בהם".