הרגע שבו המחבל פוצץ עצמו בפריז‎

5 חודשים לאחר מתקפת הטרור בפריז, מפרסמת הטלוויזיה הצרפתית תמונות של אחד המחבלים בעודו מפעיל חגורת נפץ במסעדה בעיר ביום מתקפת הטרור ב-13 בנובמבר. המחבל המתאבד מבית הקפה, שגרם רק לפציעות קלות ליושביו, הוא אחיו של עבד א-סלאח סאלם - המחבל המבוקש שנעצר רק לאחרונה

רגעי הפיצוץ (Sky News)

המחבל מתפוצץ לעיני המצלמות: 5 חודשים לאחר מתקפת הטרור הקטלנית בפריז שגבתה את חייהם של 129 בני אדם, שידרה היום (שלישי) הטלוויזיה הצרפתית תמונות לא קלות לצפייה של אחד המחבלים המתאבדים, בראהים עבד א-סלאם, כשהוא מפעיל את חגורת הנפץ שעל גופו במסעדת "The Comptoir Voltaire".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבד א-סלאם, שהחזיק בדרכון צרפתי, נראה בסרטון כשהוא יורד מרכבו ונכנס למסעדה בשעה 21:40 של אותו יום שישי. מצלמות האבטחה תיעדו את המחבל שחלף בעצבנות ליד שולחן ריק לפני שכיסה את ראשו עם ידו השמאלית - והפעיל את חגורת הנפץ. באירוע זה נהרג רק המחבל - והמבלים כמו גם העובדים במקום ספגו פציעות קלות בלבד.

השניות הדרמטיות במסעדה (Sky News)

הטרוריסט זוהה רק הודות לטביעות אצבעות שנאספו מהזירה. המחבל שמת בפעולה הוא אחיו של סלאח עבד א-סלאם, המחבל הנוסף שאחריו התנהל מצוד בן שמונה חודשים שהוביל בסופו של דבר ללכידתו לאחרונה.

מתקפת הטרור המשולבת על פריז החלה באיצטדיון סטאד דה פראנס, שם מחבל מתאבד הפעיל חגורת נפץ מחוץ לאצטדיון במהלך משחק ידידות בין נבחרות צרפת וגרמניה. לאחר מכן, מחבל חמוש בקלצ'ניקוב ירה בבליינים בבר "Le Carillon" ובמסעדת "Petit Cambodge". אש נפתחה גם על הסועדים במסעדה ברובע ה-11 ולאחר מכן, החל הירי באולם ההופעות בטקלאן שגבה את חייהם של עשרות. כ-130 בני אדם נרצחו במהלך המתקפה המשולבת.