ארה"ב: לדאע"ש תאים בבריטניה, גרמניה ואיטליה

ראש המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלאפר התריע בשיחה עם כתבים כי יש עדויות לפיהן ארגון הטרור ממשיך לתכנן מתקפות טרור באירופה והצליח להחדיר חוליות לכמה מדינות מרכזיות ביבשת. גם הנשיא אובמה התייחס למאבק בדאע"ש: "זקוקים לכל העומד לרשותנו על מנת לעצור אותם"

"תאים רדומים של דאע"ש באירופה מחכים ליום פקודה": כך מתריע ראש המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלאפר, שמגלה כי חוליות של ארגון הטרור הרצחני התבססו בבריטניה, גרמניה ואיטליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתדרוך לכתבים אתמול (שני) נשאל הבכיר האמריקני לגבי אפשרות קיומם של תאים רדומים של ארגון המדינה האסלאמית, כמו זה שהוציא לפועל את מתקפת הטרור בבריסל, במדינות אירופאיות נוספות. "כן, יש להם", קלאפר השיב בפשטות. "אנחנו רואים עדויות לכך שהארגון מתכנן מתקפות גם בבריטניה, גרמניה ואיטליה".

הנשיא אובמה המבקר בעצמו בימים אלו בגרמניה התייחס גם הוא בנאום שנשא בהאנובר למאבק בדאע"ש: "הטרוריסטים האלה עושים כל שביכולתם על מנת לפגוע בערינו ולהרוג את אזרחינו, לכן אנחנו זקוקים לכל העומד לרשותנו על מנת לעצור אותם".

הנשיא טען כי "דאע"ש הוא האיום הגדול ביותר על ארצות הברית ומדינות אירופה", ומתח ביקורת מרומזת על מדיניות אירופה ועל התמודדותה עם האיומים:"מדינות אירופה, וגם ברית נאט"ו, יכולים לעשות יותר".

התרומה המועטה שלהן, לדבריו,למלחמה מול הארגון.